Як змінились ринки збуту українського зерна за 18 років | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Як змінились ринки збуту українського зерна за 18 років

Автор   /  22/08/2018  /  

Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України, опублікував в своєму блозі на сайті NV.UA, порівняльні таблиці зернового експорту України з різницею в 18 років.

«Не минає й тижня, щоб мені не поставили запитання: які ринки для української продукції сільського господарства є основними? Хто наш ключовий торговий партнер? На фоні історичних змін у міжнародній торговій кон’юнктурі, які відбуваються в останні місяці, ці питання набули характеру превалюючих. З іншого боку, інтерес зовсім не марний для країни, яка одна з небагатьох в світі здатна реалізувати половину вирощеного врожаю і де АПК формує 40% валютної виручки (за підсумками першого півріччя 2018 року агропродукція забезпечила 37% усього експорту на $8,6 млрд). Переважна частка в аграрному експорті припадає на зернові культури, тому ринки збуту цієї категорії для нас особливо важливі», — пише Мартинюк.

ТОП 10 покупців українського зерна в 2000 році:

Рисунок — NV.UA

На першому місці несподівано для всіх – Білорусь, в цю країну було продано п’яту частину всього зерна. Далі йдуть країни арабського світу, також присутні деякі європейські країни. В першій трійці покупців — Кіпр, який в даному випадку є скоріше юридичним, ніж фактичним пунктом призначення.

 

ТОП 10 покупців українського зерна в 2018 році:

Рисунок — NV.UA

Як бачимо, за 18 років список країн-покупців змінився  істотно, а з партнерів майже двадцятирічної давності залишилося тільки троє — Саудівська Аравія, Ізраїль та Нідерланди, які змінили свою питому вагу.

«На початку нульових Україна активно продавала зерно в Іспанію. У 2002 році на цю країну припала чверть всього українського зернового експорту (25,4% або $253,5 млн). У 2003–2010 рр. на першому місці з великим відривом закріпилася Саудівська Аравія, чия частка в експорті коливалася між 11,2–40,8% (пікове значення було досягнуто в 2007 році). А в 2011 році Єгипет, купивши зерна на більш ніж півмільярда доларів (15,5% всього зерноекспорту), вийшов на перше місце в списку покупців і залишається на ньому до сих пір», — додає Максим.

Про автора

Зерновик - той хто працює з зерновими культурами.Вам також може сподобатись...

MV Cargo володіє одним з найбільших зернових складів підлогового типу в Україні

Прочитайте більше →