У Львівській області влада змусила підприємство встановити фільтри на зерносушарку | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

У Львівській області влада змусила підприємство встановити фільтри на зерносушарку

Автор   /  11/11/2018  /  

У селі Красному Буського району на елеваторі ПП «Західний Буг» встановлять фільтри на джерело викидів відходів сушки, повідомляє Буська районна рада.

Делегація у складі голови Буської РДА Петра Мороза, голови районної ради Богдана Глови, начальника управління Держпродспоживслужби в Буському районі Ігоря Белея, головного спеціаліста державного нагляду санітарного законодавства Сергія Саченка, інспекторів Львівської обласної екологічної інспекції, журналістів та небайдужих жителів селища Красне, поспілкувалися із керівництвом приватного підприємства «Західний Буг».

Причиною такої зустрічі стали чисельні скарги Красненської громади на викиди у повітря відходів зерносушіння, від яких не один рік поспіль потерпають мешканці поселення . Люди скаржились через частини червоної шолухи від зернових. У будинках неможливо відкрити вікна, оскільки одразу  частинки відходів опиняються у кімнатах та вкривають усе довкола.

«Районна влада відреагувала на скарги практично миттєво, минулого тижня відбулося засідання районної комісії з техногенно-екологічної безпеки, яка після детального вивчення проблеми зобов’язала зернопереробні підприємства, розташовані на території смт Красне припинити шкідливі викиди в повітря. Проте, дане рішення комісії ПП  «Західний Буг» проігнорувало», — йдеться в повідомленні.

Посадовці та громада спільно з керівництвом елеватора ПП «Західний Буг» оглянули територію підприємства та ознайомилися із роботою зерносушарки. Представник підприємства Юрій Одноріг особисто провів екскурсію по елеватору, розповів що готовий усунути джерела забруднення та встановити належне фільтрувальне обладнання. Обласні екологи під час розмови із журналістами повідомили, що відповідного дозволу на викиди у атмосферу дане підприємство не має, більше того, нещодавно екологічна інспекція провела планову перевірку даного ПП, за її результатами було скеровано матеріали до суду, санкції передбачають штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень, після повторного такого порушення можливе звернення до суду – про припинення діяльності.

«Після тривалих дискусій все таки вдалося досягнути спільної думки – керівництво ПП «Західний Буг», зокрема, Юрій Одноріг запевнив владу та громаду, що зобов’язується встановити тимчасовий фільтрувальний елемент на джерело викидів, а також до 25 червня 2019 року організувати встановлення належної системи фільтруванння та оформити усі необхідні дозволи на викиди у атмосферу. Відповідний акт-зобов’язання оформили документально із підписами керівників району, представників громадськості та  підприємства», — повідомляє Буська РДА.Вам також може сподобатись...

Зерновик Косюк

У МХП кажуть, що ЄБРР не відмовлявся надавати їм кредит

Прочитайте більше →