Заборона на продаж землі значно «тормозить» розвиток фермерства в Україні – думка експерта | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Заборона на продаж землі значно «тормозить» розвиток фермерства в Україні – думка експерта

Автор   /  23/07/2018  /  

Дані проведеного в 2017 році опитування показали, що лише 10% власників паїв готові продати свої земельні ділянки, пише ZN,UA.

Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення стримує розвиток фермерства в Україні, оскільки фермери не можуть взяти в банку кредит під заставу землі, що є поширеною практикою в країнах Європи, пише  експерт Роман Якель. За даними Асоціації фермерів і приватних землевласників України, з 2010 по 2016 роки кількість сільськогосподарських господарств в Україні щорічно зменшувалася на 850-1000.

Неможливість користуватися іпотечним кредитуванням гальмує приплив інвестицій в сільське господарство і стримує розвиток таких галузей, як тваринництво, садівництво, вирощування ягід.

Водночас, в країні створено сприятливі умови для розвитку великих аграрних підприємств, які орендують у селян землю за низькою ціною. А також для неконтрольованого розширення посівів зернових культур, що вирощуються для експорту і користуються попитом закордоном.

«У результаті катастрофічно падає вміст гумусу в ґрунті… Над Україною нависла загроза втрати чорноземів», — говорить автор.

Побоювання  про те, що з введенням ринку землі більшість власників паїв продадуть їх за безцінь агрохолдингам, сумнівні. Адже, результати опитування, проведеного з 10 лютого по 20 травня 2017 р. Національним науковим центром «Інститут аграрної економіки» свідчать про те, що всього 10,4% власників ділянок хочуть продати свої паї у разі зняття мораторію, а купити землю готові 48% нинішніх землекористувачів».Вам також може сподобатись...

В Миколаївській області врожайність ранніх зернових значно вища за минулорічну

Прочитайте більше →