«Аграрний фонд» втратив зерна на суму більше 18 млн грн | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

«Аграрний фонд» втратив зерна на суму більше 18 млн грн

Автор   /  13/12/2018  /  

Неналежне зберігання зернових продуктів підрядниками державного «Аграрного фонду» привело до втрат на суму 18,8 млн. грн. Всього втрачено 4,2 тис. тонн зерна і продуктів його переробки.

Про це йдеться в аудиті Державної аудиторської служби за період з 2016 по 2018 роки, повідомляє Економічна правда.

« «Аграрний фонд» не має виробничих потужностей для зберігання та транспортування зерна. Тому, всі ці послуги отримує від інших підприємств. Це значно зменшує прибутковість самого фонду. І призвело до втрати  зерна з вини зберігачів», — йдеться в повідомленні.

Нестача в розмірі 4,2 тис. тонн зафіксована на державних комбінатах хлібопродуктів: Полтавському та Івано-Франківському. На даний момент, інцидент розслідує Генеральна прокуратура України.

Зокрема, встановлені непродуктивні витрати ПАТ «Аграрний фонд» на суму 12,5 млн. грн. на зберігання та охорону заарештованого цукру. У звіті дають пораду передати в управління «Агрофонду» 8 діючих елеваторів державної компанії «Хліб України».

За розрахунками, це дозволить «Аграрному фонду» щорічно заощаджувати близько 10% фінансових ресурсів на зберіганні зернових.

Через визнання ДП «Луцький КХП № 2», ТОВ «Хлібозавод «Салтівський», ПАТ «Берегівський КХП» неплатоспроможними, фонд може втратити близько 6 млн. грн, через заборгованість останніх.

Також, аудитори повідомляють, що фінансові плани фонду затверджуються профільними чиновниками невчасно:

«План на 2017 рік погоджений Міністерством агрополітики та Кабміном у червні 2017 року, а на 2018 рік — лише у липні цього року».

До всього, зазначається, що у неплатоспроможних банках «Брокбізнесбанк» та «Радикал Банк» «Агрофонд» втратив більше 2,4 млрд. грн. та 2 млн. дол. депозитів. В 2016 році фонд відкрив кредитну лінію в державному «Укргазбанку» на 1 млрд. грн. На обслуговування якого було витрачено понад 180 млн. грн.

Довідково:

ПАТ «Аграрний фонд» створений Кабінетом Міністрів України з метою розвитку аграрного сектору в державі. Знаходиться під керуванням Міністерства АПК.Вам також може сподобатись...

7 золотих правил внесення ґрунтових гербіцидів від Syngenta

Прочитайте більше →