Чистий прибуток агрохолдингу «Астарта» з початку 2018 року склав 37,25 млн. євро | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Чистий прибуток агрохолдингу «Астарта» з початку 2018 року склав 37,25 млн. євро

Автор   /  17/08/2018  /  

Фото: Співзасновник і генеральний директор агропромислового холдингу «Астарта» — Віктор Іванчик

Чистий прибуток агрохолдингу «Астарта», найбільшого українського виробника цукру, у першому півріччі 2018 року склав 37,25 млн. євро, що на 48,7% менше ніж за аналогічний період попереднього року, повідомляє інтернет-видання Fixygen.

Відповідно звіту компанії, консолідована виручка агрохолдингу скоротилася на 30% — до 175,12 млн. євро на фоні зниження цін на цукор, зменшення обсягів продажів та зміні курсу долара США до євро.

Враховуючи скорочення виручки, показник EBITDA знизився на 37,5% — до 60 млн. євро.

«На показники першого півріччя серйозно вплинули зміни ринкової ситуації, зниження цін на цукор, скорочення обсягів продажів і коливання курсу USD / EUR», — коментує генеральний директор Віктор Іванчик.

За словами гендиректора, компанія продовжує інвестувати в подальше вдосконалення цукрового і агровиробництва, а також в зернову інфраструктуру.

«Ми оптимістичні щодо врожаю пізніх культур і тенденцій скорочення запасів цукру в Україні напередодні нового виробничого сезону», — сказав він.

В компанії зазначають, що в звітному періоді виручка з цукрового сегменту склала 67,5 млн євро або 39% в структурі консолідованого доходу. Продано — 185 тис. тонн цукру при зниженні цін майже на 27%. Близько половини продажів здійснювались на експорт — 92 тис. тонн.

Виручка в сегменті сільськогосподарського виробництва скоротилася на 38% — до 49,8 млн. євро через скорочення обсягів продажів основних культур на 41% — до 290 тис. тонн. Частка експорту склала 80% від загального обсягу продажів.

Станом на 16 серпня, «Астарта» завершила збирання ранніх зернових культур, зібравши понад 250 тис. тонн зерна. Пізні культури, переважно, знаходяться в хорошому стані, йдеться в прес-релізі компанії.

Виручка даного  сегменту склала 39,7 млн. євро, що на 7% менше минулорічного показника.

«У звітному періоді цінові тренди на ринку продуктів переробки сої були змішаними: зниження цін на соєву олію було компенсовано зростанням цін на шрот», — пояснюють в «Астарті».

Експортні продажі в сегменті виробництва зернових склали 75% в натуральному вираженні.

Доходи сегменту молочного тваринництва зменшилися на 4% — до 14,7 млн. євро, ​​при зниженні на 7% цін на молоко та стабільних обсягах продажу. Виробництво молока в звітному періоді збільшилось на 2% — до 55 тис. тонн.

Про компанію:

Астарта-Київ (входить в ASTARTA Holding N.V.) – вертикально-інтегрований агропродхолдинг, який працює в сфері цукрового і сільськогосподарського виробництва з 1993 року. Засновник і генеральний директор — Віктор Іванчик. Земельний банк агрохолдингу складає — 250 тисяч га.

Основні види діяльності компанії:

  • вирощування буряку;
  • вирощування зернових та олійних культур;
  • виробництво цукру і супутніх продуктів;
  • виробництво молока та м’яса;
  • переробка сої;
  • виробництво біогазу.

Функціональні підрозділи «Астарти» розташовані в Полтавській, Вінницькій, Житомирській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернігівській, Харківській та Черкаській областях.Вам також може сподобатись...

7 золотих правил внесення ґрунтових гербіцидів від Syngenta

Прочитайте більше →