Фіскальна служба ініціює звільнення від оподаткування ПДВ операцій з поставки зернових та олійних культур | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Фіскальна служба ініціює звільнення від оподаткування ПДВ операцій з поставки зернових та олійних культур

Автор   /  11/01/2019  /  

Державна фіскальна служба України (ДФС) пропонує звільнити від сплати ПДВ операції з поставки на митній території України та вивезення в митному режимі експорту зернових культур, насіння олійних культур та олій рослинного походження.

Про це йдеться в листі ДФС, в якому пропонуються відповідні зміни до Податкового кодексу України, передає Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР).

У ВАР роз’яснюють, що за попередніми розрахунками, в разі реалізації цього рішення втрати українського агросектору складуть близько 50 млрд. грн. Проте, ДФС пропонує частково компенсувати завдані збитки за рахунок державної підтримки, що, як свідчить попередній досвід, буде працювати тільки на папері, в той час, коли аграрії цих грошей не побачать.

«Минулого року аграрний сектор зіткнувся з проблемою «олійних правок», коли малий та середній аграрний бізнес намагались позбавити відшкодування ПДВ при експорті олійних. Тепер же ДФС ініціює звільнення від оподаткування ПДВ операцій з реалізації зернових та олійних культур, а не лише сої та ріпаку, як торік. Крім того, під удар потраплять не тільки експортні, але і операції всередині країни. Це завдасть нищівного удару по аграріям», — прокоментував голова ВАР Андрій Дикун.

Уточнюється, що, наразі, аграрії закладають в ціну товару сплачений ПДВ в розмірі 20%. У разі скасування оподаткування, виробники сільськогосподарської продукції, також, звільнятимуться від бюджетного відшкодування суми сплаченого податку. Що, в свою чергу, призведе до фінансових втрат аграріїв та збільшенню собівартості виробленої продукції. В результаті, виробникам агропродукції буде невигідно експортувати зернові та олійні культури, оскільки ціни на світовому ринку, при цьому, залишаться незмінними. А зростання пропозиції в середині країни призведе до зниження закупівельних цін на данні культури на внутрішньому ринку.

Фіскальна служба визнає, що відповідне рішення призведе до втрат виробників зернових та олійних, і тому, пропонує, для часткової компенсації збитків, ввести держпідтримку.Вам також може сподобатись...

В Миколаївській області врожайність ранніх зернових значно вища за минулорічну

Прочитайте більше →