Індонезія просить українських експортерів прожарювати пшеницю | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

Індонезія просить українських експортерів прожарювати пшеницю

Автор   /  06/12/2018  /  

Індонезія висунула вимогу до українських експортерів щодо термічної обробки експортних партії української пшениці при температурі 70-80 градусів протягом 10-20 хвилин, повідомляє Українська зернова асоціація(УЗА), назвавши такі вимоги з боку Індонезії абсурдними.

«Грибки Tilletia, котрі стали «причиною» такої вимоги, часто присутні в зерні по всьому світу, яке застосовують для переробки на борошно. При цьому, термічна обробка пшениці задля знищення грибків є не вірним шляхом для їх усунення. Адже в світі нема доводів ефективності такого методу», — йдеться у повідомленні.

Згідно слів в.о. виконавчого директора Української зернової асоціації Сергія Іващенко, Міжнародна торгова зернова коаліція (IGTC) та Асоціація торгівлі зерном (GAFTA) підтримують УЗА щодо скасування вимоги Індонезії на рахунок термічної обробки української пшениці.

Іващенко заявляє про неможливість виконання Україною вимоги «прожарки», за наступних причин:

  • через відсутність обладнання для термічної обробки та неможливість ізоляції великої кількості зернових для їх нагрівання до 70 °С;
  • негативний вплив високої температури на білок та клейковину пшениці;
  • термічна обробка призводить до затемнення зерна.

Зокрема, повідомляється про те, що первинні дослідження термічної обробки пшениці доводять неефективність даного методу.

В УЗА вважають, що дана вимога Індонезії є нетарифним бар’єром, яка призведе до зниження рівня конкуренції на ринку, підвищення ціни, а також, негативно вплине на міжнародну торгівлю між двома країнами.

Довідково:

У 2017/2018 МР Україна експортувала до Індонезії більше 2 млн. тонн пшениці з загального обсягу 16,2 млн. тонн.Вам також може сподобатись...

В Київській області з цукрового жому вироблятимуть біогаз

Прочитайте більше →