Як спека вплине на зерновий ринок в Європі та Росії , та чи вигідно це для України? | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Жнива 2019  > 

Як спека вплине на зерновий ринок в Європі та Росії , та чи вигідно це для України?

Автор   /  28/08/2018  /  

Надзвичайно висока температура, яка спостерігалася в багатьох європейських регіонах цього літа, спровокувала посуху в країнах Європейського Союзу. Така ситуація негативно вплинула на врожайність та на ціни зернової групи, пише німецький журнал DW.COM

З початку поточного року ціни на пшеницю зросли на 30 відсотків, а після спеки у Європі досягли максимального значення за п’ять років. Експерти знижують свої прогнози щодо збору врожаю зернових в цьому році для багатьох країн Євросоюзу.

Аналітичне управління сировинними ринками Commerzbank, який є другим за величиною кредитно-фінансовим інститутом Німеччини, прогнозує, що втрати зернових в країнах ЄС становитимуть рекордних 10-11 мільйонів тонн. Проблеми зараз здебільшого очікуються у Німеччині, Румунії, Польщі та Швеції. Та ще гіршою, за оцінкою Commerzbank, є ситуація в Російській Федерації. В цій країні втрати зернових в 2018 році можуть скласти близько 20 мільйонів тонн. Утім, оскільки країни Євросоюзу та РФ є великими експортерами зернових у світі, то про дефіцит зерна на внутрішньому ринку не йдеться. А отже, нинішній неврожай може позначитись лише на зменшенні обсягів експорту зернових культур.

Якою ж є ситуація з врожаєм зернових в Україні?

Українські експерти та чиновники наголошують, що врожай 2018 року не набагато відрізняється від минулорічного. Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що станом на 17 серпня українські аграрії зібрали 99 відсотків ранніх зернових та зернобобових культур на площі 9,8 мільйонів гектарів. Намолочено з цих площ  близько 34,1 мільйонів тонн зерна нового врожаю. Середня врожайність склала 34,7 центнера з гектара.

Нові ринки для українських фермерів.

2017-18 МР (період з травня 2017 по травень 2018 року) Україна експортувала близько 36,5 мільйонів тонн зернових на суму 6,37 мільярдів доларів. Здебільшого українське зерно продавали у Єгипет, Китай, Іспанію, Індонезію, Нідерланди, Ізраїль. Нині ж, на думку Олега Нів’євського, ситуація може змінитись на користь України.

«Через посуху у Європі тепер Україна може частково завоювати ринки, які раніше наповнювалися зерном з Німеччини, приміром, чи інших європейських країн. Однак це короткострокові очікування. Ситуація може змінитись», — прогнозує експерт.

Про автора

Зерновик - той хто працює з зерновими культурами.Вам також може сподобатись...

В Миколаївській області врожайність ранніх зернових значно вища за минулорічну

Прочитайте більше →