На Херсонщині розпочалися рисові жнива | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Жнива 2018  > 

На Херсонщині розпочалися рисові жнива

Автор   /  26/09/2018  /  

В Херсонській області аграріями розпочато збирання рису. Перша тисяча тонн зерна намолочена аграріями ДП «Дослідне господарство Інституту рису НААНУ» з середньою врожайністю — 60 ц/га, повідомляє херсонське інтернет-видання «Новий день».

«Із моменту окупації Криму, коли втрачено близько 50% рисових посівів, область стала рисовим лідером в Україні. Зараз є тенденція до вирощування рису на крапельному зрошенні. Це не вимагає великих витрат, але фактично дозволяє вирощувати культуру всюди, де панує посушливий клімат», — розповів завідувач відділу селекції Інституту рису, кандидат сільськогосподарських наук Дмитро Шпак.

Зокрема, поточного року аграрії  Херсонщини суттєво розширили площі під даною культурою до 8,6 тис. га. Прогнозується, що цьогорічний врожай рису перевищить минулорічний на 8 тис. тонн.

Довідково:

З 1961 року в Україні з введенням в експлуатацію у зонах Краснознам’янської, Північно-Кримської та Інгулецької зрошувальних систем розпочато вирощування рисової культури.

У 1975 році загальна площа рисових посівів в Україні складала 37,9-38,3 тис. га.

Наразі, рисосіюча галузь в Україні переживає другий етап свого відродження, завдяки, впровадженню новітніх технологій, зокрема, крапельного зрошення. Що дало змогу вирощувати культуру не лише у «традиційних» Скадовському і Каланчацькому районах, а й «пустельному» Олешківському та Каховському Херсонської області.

За даними досліджень Інституту рису НААНУ, крапельне зрошення дозволяє вирощувати рис на земельних угіддях із різними типами ґрунтів і рельєфів, зокрема, дасть змогу в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях збільшувати площі земель під посів рису до 250 тис. га.Вам також може сподобатись...

MV Cargo володіє одним з найбільших зернових складів підлогового типу в Україні

Прочитайте більше →