Правоохорнці перевіряють одне із підприємств «Кернела» через отруєння людей агрохімікатами | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Правоохорнці перевіряють одне із підприємств «Кернела» через отруєння людей агрохімікатами

Автор   /  27/09/2018  /  

Правоохоронні органи перевірять ТОВ «Агрополіс» агрохолдингу «Кернел» через отруєння агрохімікатами 250 жителів села Івано-Пусте, Борщівський р-н., Тернопільська область, повідомляє Українська Правда.

Згідно повідомлення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, матеріали про результати перевірки інциденту будуть направлені до Головного управління Національної поліції в Тернопільській області та в Чортківський міжрайонний відділ Національної поліції щодо внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.2, ст. 325.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Тернопільській області та Борщівським районним управлінням Держпродспоживслужби, в результаті перевірки с/г підприємства, виявлено ряд порушень санітарних вимог з боку ТОВ «Агрополіс».

«Порушена процедура інформування населення: в повідомленні до голови сільської ради с. Іван-Пусте відсутня дата вихідного номера, повідомлення передані до сільради напередодні обробки ввечері, а не за 2 дні до проведення агротехнічних заходів, інформування населення через ЗМІ не здійснювалося, немає попереджувальних табличок по периметру поля, що підлягає обробці агрохімікатами, порушені нормативні розриви від угідь, які були оброблені, до селищної зони — відстань від найближчої межі поля до житлової забудови становить 550 м. при нормативному значенні — 1000 м. », — проінформували в Держпродспоживслужбі.

До всього, на підприємстві відсутній санітарний паспорт аеродрому, також, відсутня інформація про місце заправки, зльоту авіасудна, яким проводилася обробка, та посвідчення працівників на право працювати з пестицидами і агрохімікатами з простроченим терміном дії (дійсні до 21.06.2018).

«За результатами лабораторних досліджень ДУ « Тернопільська обласна фітосанітарна лабораторія» зразків ґрунту і рослин, відібраних ініціативною групою мешканців с. Івано-Пусте на краю поля (на відстані 550 м. від житла) і в саду (на відстані 350 м. від меж села) в зразку соняшнику виявлено діюча речовина препарату «Ураган форте» (1,34 мг / кг), в пробі ґрунту з поля виявлено незначну кількість діючої речовини препарату (0,18 мг / кг — гранично допустима концентрація в ґрунті — 0,5 мг / кг ), в пробах ґрунту і рослин з саду – залишки препарату «Ураган форте» не виявлено », — уточнили у відомстві.

Відомо, також, що 25 вересня поточного року за результатами розслідування складено акт обстеження та готується розпорядження про усунення виявлених порушень санітарного законодавства.

Як повідомлялося раніше, в Тернопільській області ( село Іване-Пусте, Борщівський р-н.) близько 250-и місцевих жителів звернулися до сільської амбулаторії з симптомами отруєння, після того як, напередодні, місцеві аграрії кропили свої поля агрохімікатами.

Про компанію:

Kernel Group (Кернел) — провідний в світі і найбільший в Україні виробник і експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Свою продукцію Кернел експортує більш ніж в 60 країн світу. Підприємство обробляє понад 600 тис. га землі в Україні. З листопада 2007 року акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі (WSE).Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →