Прецедент. Українець в суді відстояв право на розпорядження землею с/г призначення | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

Прецедент. Українець в суді відстояв право на розпорядження землею с/г призначення

Автор   /  05/11/2018  /  

Вперше, в судовому реєстрі з’явилася справа, де українець, опираючись на рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) відстояв своє право на розпорядження землею сільськогосподарського призначення, повідомляє Ліга.Бізнес.

Відомо, що це перший прецедент, коли спираючись на рішення ЄСПЛ, були захищені майнові права українців в суді.

Згідно з судовими матеріалами, прокурор звернувся до суду з вимогою визнати обмін землі недійсним у зв’язку з мораторієм. Однак йому було відмовлено.

«При вирішенні справи суд посилався на висновки Європейського суду з прав людини у справі Зеленчук і Цицюра проти України, ст.14 Конституції України, та норми цивільного і земельного законодавства України, які регулюють виниклі у справі правовідносини», — сказано в рішенні суду.

Раніше повідомлялося, що Конституційний суд України відмовився оцінювати конституційність мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Юрист юридичної фірми «Ілляшев та партнери», прокоментував ситуацію:

«Це одне з перших і точно дуже важливе рішення. Щоправда, окрім рішення Європейського суду, чимале значення тут має прийняття 10 липня 2018 року Закону України «Щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування в масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

Нагадаємо, що 22 серпня Європейський суд прийняв рішення, згідно з яким мораторій на продаж земель с/г призначення був визнаний таким, що порушує права людини. Європейський суд ухвалив, що держава не забезпечила справедливий баланс між загальними інтересами суспільства та майновими правами заявників.

У грудні 2017 року Верховна рада продовжила на рік мораторій на продаж земель с/г призначення.  Законопроект N7350 передбачає, що мораторій діє до набрання чинності законом про ринок земель, але не пізніше 1 січня 2019 року.Вам також може сподобатись...

7 золотих правил внесення ґрунтових гербіцидів від Syngenta

Прочитайте більше →