Рекордний врожай зерна на Тернопільщині. Проблеми зі зберіганням та відвантаженням | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Рекордний врожай зерна на Тернопільщині. Проблеми зі зберіганням та відвантаженням

Автор   /  16/11/2018  /  

В поточному сезоні на Тернопільщині очікують рекордний показник врожайності зерна. Приріст ВВП с/г продукції в Тернопільській області за 10 місяців 2018 року склав 5,4%, про це під час прес-конференції повідомив в. о. директора департаменту агропромислового розвитку Тернопільської ОДА Володимир Стахів, передає УНІАН.

«Урожайність 55 центнерів з кожного гектару — доволі хороший показник. В поточному році аграрії області вироблять 2,6 млн. тонн валового збору зернових культур», – йдеться в повідомленні.

Відомо, що станом на 1 листопада, зерновиками області вироблено ВВП на суму 8,3 млрд. грн, що на 426 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.

«Є можливість вийти на показники базового 1990 року, коли виробництво аграрної продукції в області становило 9,5 млрд грн ВВП. Таким результатам, насамперед, сприяє модернізація виробництва, а також впровадження нових технологій вирощування сільськогосподарської продукції», – зазначив Стахів.

За даними, які оприлюднив посадовець, наразі, завершується збір врожаю кукурудзи та цукрових буряків. Буряку накопано 1,5 млн. тонн, з яких вироблено понад 150 тис. тонн цукру. Зокрема, спостерігається рекордний валовий збір ріпаку — понад 200 тис. тонн.

Проте, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, заявляє про критичну ситуацію, яка склалася через проблему з подачею вагонів-зерновозів:

«Ситуація є критичною, бо трейдери не хочуть працювати з тернопільськими аграріями через проблему з подачею вагонів. До мене приїздять підприємці і кажуть, що зерно висипатимуть просто на дорогу».

На Тернопільщині в поточному сезоні валовий збір зерна, завдяки збільшенню врожайності, сягне близько 2,6 — 2,8 млн. тонн. У власних сховищах аграрії можуть зберігати лише половину зібраного врожаю, а решту продукції необхідно відвантажити, що унеможливлюється відсутністю вагонів-зерновозів.

Голова Тернопільської ОДА, також, додав, що наявна проблема стосується не лише приватних підприємств, а й державних.Вам також може сподобатись...

В Київській області з цукрового жому вироблятимуть біогаз

Прочитайте більше →