Розмір дотацій українських агрохолдингів в 53 рази вищий ніж в ЄС та в 7 тис. разів більший ніж в США | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Розмір дотацій українських агрохолдингів в 53 рази вищий ніж в ЄС та в 7 тис. разів більший ніж в США

Автор   /  17/10/2018  /  

В проекті Державного бюджету на 2019 рік передбачено дотації на підтримку агросектору в розмірі майже 7 млрд. гривень. Більшу частину яких отримають не дрібні фермери, а великі агрохолдинги, зокрема, бізнесмени Юрій Косюк (МХП) та Олег Бахматюк (Укрлендфармінг), заявив депутат Верховної Ради України Мустафа Найєм в колонці для «Укрправди».

«Навіть простий поверхневий аналіз структури цих дотацій показує, що в 2017 і 2018 роках майже половину (!) всіх коштів, виділених державою на підтримку агропромислового комплексу отримали дві (!) компанії — «Миронівський Хлібопродукт» і «Укрлендфармінг»,- йдеться в повідомленні.

Відповідно даним Міністерства фінансів, у 2017 році із загальної суми 150 млн. долл. США, які були виділені державою на розвиток тваринництва, 53 млн. долл. США отримав «Миронівський хлібопродукт» і 20 млн. долл. США — «Укрлендфармінг».

Найєм, зауважив, що схожа ситуація спостерігається і у вересні поточного року:

«Але, вибачте, до чого тут бюджетні дотації ?! Обидві компанії — високорентабельні виробники курятини та яєць — належать доларовим мільярдерам — Юрію Косюку і Олегу Бахматюку».

Для порівняння, в США середній розмір держпідтримки на одного виробника становить менше 1 тис. долл. (близько 25 тис. грн), в країнах ЄС — 6,1 тис. євро (до 200 тис. грн). В Україні даний показник в 53 три рази вищий, ніж в ЄС, і приблизно в 7 тисяч разів більший ніж в США.

Також, Мустафа зазначив, що цього року Верховна рада спробувала змінити дану ситуацію та прийняла закон, яким намагалася обмежити дотації «в одні руки» до 7 млн. долл. США.

 «Проте, уряд дивним чином перенаправив кошти державної підтримки на іншу бюджетну програму та дотації отримали … ті ж дві компанії!»,- додав він.

Як повідомлялось, у проекті Держбюджету України на 2019 рік закладено 6,9 млрд. грн. на підтримку АПК.Вам також може сподобатись...

ТОП 10 агрокомпаній України за розміром банку органічних земель

Прочитайте більше →