У агрохолдингу «Мрія» офіційно новий власник | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

У агрохолдингу «Мрія» офіційно новий власник

Автор   /  12/09/2018  /  

Mriya Farming PLC (Великобританія) і SALIC UK Ltd (Saudi Agricultural and Livestock Investment Company, Великобританія), 12 вересня цього року, уклали договір купівлі-продажу с/г активів групи компаній «Мрія», включаючи всі об’єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, що володіють правом оренди земельного банку.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

Інформація щодо вартості та умов угоди не розголошуються.

Угода буде завершена після отримання дозволу від Антимонопольного комітету України (АМКУ). Після чого, агрохолдинг «Мрія» продовжить свою операційну діяльність в Україні разом з компанією SALIC — Continental Farmers Group (CFG).

Радниками «Мрії» під час підготовки угоди, а також кредиторами у процесі реструктуризації боргу компанії являються Rothschild & Co у співпраці з ICU, Finpoint як локальний партнер, а також Hogan Lovells.

«Після дефолту ”Мрії” її кредитори стали власниками бізнесу та протягом трьох років підтримували компанію, надаючи їй значний робочий капітал. Фактично, вони врятували ”Мрію” від банкрутства: реструктуризували 1,1 млрд дол. боргу, зберегли робочі місця й відновили виробничу діяльність компанії, — інформує керівник Rothschild & Co Джованні Сальветті. — Але кредитори, що стали акціонерами ”Мрії” волею обставин, не є сільськогосподарськими підприємцями та розуміють, що для подальшого розвитку та благополуччя компанії необхідний стратегічний профільний інвестор, що володіє достатньою експертизою та ресурсами для виведення ”Мрії” на якісно новий рівень».

Голова Правління SALIC UK Халід Алабуді розповів, що CFG успішно працює в Україні на протязі 12 років обробляючи 45 тис. га землі в Львівській і Тернопільській областях. Та враховуючи позитивний досвід інвестування в українську економіку, SALIC UK прийняла рішення розширювати можливості бізнесу в Україні

«Зі свого боку, кредитори ”Мрії”, що відновили бізнес після банкрутства, вивчали потенційні можливості для передачі бізнесу сильному та надійному профільному інвесторові, сконцентрованому на керуванні сільськогосподарськими активами та подальшому інвестуванні в майбутнє України. Наші інтереси співпали, і як результат сьогодні ми підписали угоду, зафіксувавши свій намір продовжувати успішно розбудовувати прибутковий аграрний бізнес в Україні», — пояснив Халід Алабуді.

Генеральний директор CFG Марк Леард  додав:

«Протягом наступних двох років ми плануємо інвестувати значні кошти в нове обладнання, інфраструктуру, агротехнології та консолідацію земельного банку, а також тісно співпрацювати з управлінською командою на місцях і з представниками регіональної влади, щоб вивести спільну операційну діяльність ”Мрії” і СFG на світовий рівень».

На думку Генерального директора компанії «Мрія» Саймона Чернявського, дана угода забезпечить підприємству та його працівникам стабільне майбутнє та дозволить виконати всі зобов’язання перед партнерами, пайовиками й громадами.

 «Інвестиції SALIC UK в ”Мрію” — найбільші інвестиції в українське сільське господарство та в економіку України загалом за останні кілька років. Ця угода дає сильний позитивний сигнал і вплине на інтерес інвесторів до аграрного сектору України», — пояснив незалежний директор Mriya Farming PLC, Олексій Павленко.

Довідково:

Salic заснована в 2012 році. Її єдиним акціонером є Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії. Компанія інвестує у виробництво сільськогосподарської та тваринницької продукції.

«Мрія Агрохолдинг» — українська агропромислова компанія, заснована в 1992 році Іваном та Клавдією Гутами. Головний офіс — с.Васильківці, Тернопільської області. Земельний банк — 165 тис.га, в Тернопільській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській та Рівненській областях.

В 2014 році — компанія не змогла розрахуватися по кредитам і оголосила технічний дефолт.

В 2015 році — активи агрохолдингу перейшли  під контроль до кредиторів, європейських та американських інвесторів. До кінця 2015 року борг перед кредиторами склав  1,1 млрд. дол. США.Вам також може сподобатись...

ТОП 10 агрокомпаній України за розміром банку органічних земель

Прочитайте більше →