Українські виробники гречки не витримують конкуренції з російськими та зменшують посівні площі | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Українські виробники гречки не витримують конкуренції з російськими та зменшують посівні площі

Автор   /  10/10/2018  /  

В поточному році посівні площі під гречкою скоротилися в порівнянні з 2017 роком на 42,6% — до 108 тис. га, в наступному 2019 році посіви скоротяться ще вдвічі — до 40-50 тис. га, повідомив голова «Всеукраїнського аграрного ради»(ВАР) — Андрій Дикун, під час прес-конференції.

«У 2018 році в Україні майже вдвічі скоротилася площа під гречкою через дуже низькі закупівельні ціни на її зерно. За нашими оцінками, в наступному році буде вирощено ще в два рази менше гречки», — сказав він.

Згідно слів представника виробника гречки Миколи Малієнка, скорочення посівних площ пов’язане з ростом імпорту з Росії за заниженими цінами.

«На ринку пропонують купити гречку по 6-8 грн/кг. І це при тому, що в позаминулому році ціна була 10-12 грн/кг. Ми з’ясували, що низькі ціни на зерно обумовлені тим, що на ринок України в необмеженій кількості почали надходити крупа і зерно гречки з Росії «, — розповів Малієнко.

Він пояснив, що російські виробники обходять ембарго на імпорт гречки через Казахстан.

«Росія знайшла шляхи через Казахстан і експортує без будь-яких перешкод. Подальша інтервенція російської гречки призведе до того, що за 2-3 роки ми припинимо сіяти гречку. А потім ціна на гречку різко підскочить», — додав він.

За даними Всеукраїнського аграрного ради, імпорт гречки з Росії в 2018 році збільшився на 67% — до 20 тис. тонн, а загальний обсяг російського імпорту цієї культури, включаючи тіньовий, становить 50 тис. тонн. За оцінками організації, частка російської крупи на українському ринку досягла 45-50%.Вам також може сподобатись...

MV Cargo володіє одним з найбільших зернових складів підлогового типу в Україні

Прочитайте більше →