В агросектор, завдяки аграрним розпискам, додатково залучено 3,2 млрд. грн | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

В агросектор, завдяки аграрним розпискам, додатково залучено 3,2 млрд. грн

Автор   /  11/10/2018  /  

З початку 2018 року с/г виробниками оформлено 514 аграрних розписки на загальну суму 3,2 млрд. гривень, повідомляє Міністерство АПК

Зокрема, станом на 9 жовтня і починаючи з дня введення в дію аграрних розписок, представниками агросектору отримано 696 розписки на загальну суму 4,4 млрд. грн, з яких товарних – 290 на суму 2,5 млрд. грн, фінансових – 406 на суму 1,9 млрд. грн.

«74% від  загальної кількості аграрних розписок оформлено саме цього року. Це говорить про те, що цей фінансовий інструмент є ефективним та стає все більш популярним серед агровиробників. Аграрні розписки є зручними завдяки своїй простоті та швидкості оформлення, а також задоволенні потреб саме малого та середнього бізнесу», — розповіла заступник Міністра АПК Олена Ковальова.

Згідно її слів, аграрні розписки охопили широкий спектр напрямів с/г сектору. Цим фінансовим інструментом користуються виробники зернових та олійних культур, а також ті, хто займається овочівництвом, садівництвом та тваринництвом.

Аграрні розписки видаються під заставу майбутнього врожаю: кукурудзи, ячменю, соняшнику, гороху, рису, молока, яблук, кавуна тощо. Зокрема, з усієї кількості укладених розписок – 60% фінансові, що передбачає відносини у грошовій формі. З усієї кількості оформлених аграрних розписок, наразі, виконано та закрито зобов’язань за 176 аграрними розписками на загальну суму 1,4 млрд. грн.

Розподіл аграрних розписок за весь період за розміром агропідприємств:

10% —  господарства, що обробляють більше 5,000 га землі;

54% — господарства з 1,000-5,000 га;

36% — господарства до 1,000 га.

Довідково:

«Аграрні розписки» зручні середнім, дрібним фермерам, с/г кооперативам та особистим селянським господарствам. При видачі такої розписки заставою зазвичай виступає майбутній врожай, що дає змогу фермерам закупити якісне насіння, добриво, засоби захисту рослин, пальне та сучасну техніку.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →