Вчора, 26 листопада, 276 народних депутатів України підтримали указ Президента України Петра Порошенка про запровадження воєнного стану в прикордонних областях України.
Зокрема, воєнний стан буде запроваджений в прикордонних областях України з 9-ої години 28 листопада на 30 діб. Особливе становище вводиться в 10 областях: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Харківській, Сумській, Донецькій, Чернігівській, Запорізькій, Херсонській, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської протоки.
При цьому Президент заявляє, що воєнний стан в окремих регіонах України буде застосовуватися тільки в разі наземної російської військової агресії.
Також, депутати затвердили 298 голосами дату виборів Президента України на 31 березня 2019 року.
Відзначається, що після нападу російських військових на українські кораблі в Керченській протоці і перед призначеним на 16:00 засіданням Верховної Ради з питання введення в Україні військового стану зі зниження почали день акції українських агрохолдингів на LSE, проте, після падіння вранці їх курс відносно стабілізувався, повідомляє AgroPortal.
На Варшавській фондовій біржі курс акцій знизився на:
- «Астарта» — на 3,04% до 28,70 злотих ($ 7,6);
- «Кернел» — на 6,67% до 51,8 злотих ($ 13,7);
- «ІМК» — на 12,5% до 12,95 злотих ($ 3,42);
Зокрема, на Лондонській фондовій біржі акції «МХП» знизилися на 1,18% до $ 10,47.
Проте, Міжнародний валютний фонд заявляє про відсутність юридичних обмежень для продовження співпраці з Україною при військовому стані.
«Ми спостерігаємо за останніми подіями, включаючи запровадження військового стану, і сподіваємося на невідкладну деескалацію поточної ситуації. МВФ не має юридичних обмежень щодо продовження співпраці з Україною в цій ситуації», — заявив постійний представника МВФ в Україні Йоста Люнгмана.