В Україні реалізовано проект з моніторингу використання земель с/г призначення з космосу | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Досьє  > 

В Україні реалізовано проект з моніторингу використання земель с/г призначення з космосу

Автор   /  11/01/2019  /  

Всесвітній банк за фінансової підтримки ЄС запустив пілотний проект супутникового моніторингу с/г земель в межах глобальної 5-річної програми з підвищення прозорості та ефективності управління земельними активами в Україні  – Land Transparency. Наразі, проект реалізовано в 3-ох областях України: Львівській, Київській, Миколаївській, повідомляють у компанії EOS, передає Mind.

Моніторинг здійснюється з використанням космічних технологій американською компанією EOS, яка перемогла в тендері на обслуговування цієї складової Land Transparency. Проекти компанії успішно працюють у різних країнах світу, як в державному так і в приватному секторах з 2015 року. В Україні EOS має декілька офісів і R & D центрів, співпрацює з провідними університетами і науково-дослідними інститутами.

«В межах Програми Світового банку та ЄС компанія на основі даних космічного моніторингу провела аналіз рослинного шару земної поверхні, що дозволило створити карти посівів с / г культур, визначити точні межі полів, а також виділити всі основні типи покриттів на території трьох областей за період з 2016 по 2018 рік. Також були ідентифіковані невідповідності в кадастрових даних та факти відсутності зміни культур. Ведеться моніторинг великого масиву полів, на яких кілька років поспіль вирощується одна і та ж культура. Так, найбільша площа посіву однакових культур по Київській області у кукурудзи, а для Миколаївській області такою культурою є соняшник», —  йдеться в повідомленні.

Для роботи над даним проектом було залучено працівників Інституту космічних досліджень НАН та ДКА України, провідних експертів в галузі використання систем космічного спостереження. Згідно їхньої оцінки, точність карт класифікації становить понад 90%, що вважається досить високим показником, особливо, в умовах наявності великої кількості малих полів.

«Якщо говорити про переваги моніторингу сільськогосподарських земель з космосу, то у виграші будуть усі учасники агроринку: державний, фінансовий та інвестиційний сектор, агрохолдинги та фермерські господарства, страхові компанії, дистриб’ютори і трейдери», – коментують фахівці компанії EOS. Відзначається, що застосування технологій космічного моніторингу дозволяє з високою точністю оцінити площу посівів, відстежувати стан рослин на всіх фазах росту, прогнозувати врожай на ранніх стадіях, контролювати агроопераціі та інше.

Зокрема, повідомляється, що доступ до супутникових даних за попередні роки і аналіз величезних масивів інформації з використанням новітніх технологій дозволяє на основі різних показників здійснювати оцінку вартості землі.

«Для реалізації проекту компанія EOS використовувала власні розробки в галузі методів обробки великих обсягів даних із застосуванням алгоритмів машинного навчання, а також дані, отримані з космічних апаратів Sentinel, програми Європейського союзу Copernicus», — розповідають фахівці.

Довідково:

EOS (Earth Observation System) — приватна високотехнологічна компанія, яка розробляє рішення щодо використання аналізу даних супутникового моніторингу Землі для вирішення широкого кола бізнес задач. В компанії працює близько 200 співробітників. Центральний офіс розташований в місті Менло Парк, Каліфорнія, а R&D центри розміщуються в українських містах — Києві, Дніпрі, Харкові.Вам також може сподобатись...

В Миколаївській області врожайність ранніх зернових значно вища за минулорічну

Прочитайте більше →