В Україні суттєво піднялась ціна на пшоно | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

В Україні суттєво піднялась ціна на пшоно

Автор   /  23/10/2018  /  

Впродовж останніх 3-ох років, на території України втричі піднялось в ціні пшоно. Наразі, спостерігається дефіцит на дану крупу — її або взагалі немає в магазинах або вона продається за завищеною ціною , повідомляє ТСН.

Директор агрофірми «Поле» Іван Томенко розповідає, що дана ситуація склалася через неврожай культури. Поточного року проса зібрано на 5 тис. тонн менше, а якість його суттєво нижча через дощове літо. Майже половина зібраного врожаю – неліквід.

«Останні 8 років ми маємо стабільну ціну на органічне пшоно. А от ціни на звичайне — дуже коливаються. Зараз воно утричі дорожче, ніж раніше», — говорить виробник.

Фермер, також, додав, що зерновики поступово скорочують площі під цією культурою:

 «Ціна цієї культури була невиправдано занижена, вона прирівнювалася до фуражних культур. На третій-четвертий рік це набридало фермерам, вони скорочували посівні площі – до 50-70 тис. га».

Також, Іван Томенко додав, що Європа охоче імпортує наше пшоно, так як крупа низькокалорійна, безглютенова, збагачена калієм та магнієм.

Довідково: Станом на 17 жовтня, аграрії України зібрали74 тис. тонн проса з площі 48 тис. га (91%), при в рожайності 15,4 ц/га;Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →