Верховна рада дерегулювала ринок цукру, скасувавши мінімальні ціни | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

Верховна рада дерегулювала ринок цукру, скасувавши мінімальні ціни

Автор   /  05/09/2018  /  

4 вересня, в перший день роботи нової сесії, Верховна Рада України дерегулювала ринок цукру, прийнявши Закон України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру» (№4532), повідомляє прес-центр Міністерства АПК.

Реалізація Закону дасть можливість зберегти потенціал бурякоцукрової галузі України та забезпечить її подальший розвиток.

Зокрема, прийнятий Закон України передбачає:

  • визнання таким, що втратив чинність, Закон України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру»;
  • у частині першій статті 5 Закону України «Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції» виключити слова «крім обов’язкових мінімальних цін на реалізацію (продаж) цукрових буряків для виробництва цукру квоти «А» та квоти «В» і цукру квоти «А», які визначаються відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру».

На думку першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, дане рішення парламенту має багато позитивних наслідків, а саме:

  • підвищення конкурентоспроможності українського продукту на зовнішніх ринках;
  • зменшення відпускних цін для внутрішнього ринку;
  • можливість для бізнесу планувати свою інвестиційну діяльність без врахування штучних та відірваних від економічних реалій нормативів.

Негативних наслідків документа, на його думку, не виявлено.

«Для тих, хто воліє шукати у всьому зраду, на випередження хочу нагадати, що окрім мінімальних цін для балансування внутрішнього ринку та захисту виробника від дешевого імпорту у нас діє 50% ввізне мито на цукор», зауважив заступник міністра.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →