Петро Порошенко скасував «соєві правки» | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  BREAKING NEWS  > 

Петро Порошенко скасував «соєві правки»

Автор   /  30/08/2018  /  

Сьогодні, 30 серпня, Президент України підписав законопроект №7403-д, яким скасовується норма щодо НЕВІДКШОДУВАННЯ ПДВ при експорті сої, насіння свірипи та ріпаку для виробників, які самостійно поставляють ці культури за кордон, повідомляє Всеукраїнська аграрна рада (ВАР).

«Висловлюємо вдячність Президенту за те, що він став на сторону аграрної спільноти та підписав цей закон. Таким чином, він зламав олігархічні домовленості, тим самим захистивши інтереси невеликих сільгоспвиробників», — зазначив голова ВАР Андрій Дикун.

У разі не підписання цього закону, з 1 вересня вступила би в силу норма щодо скасування відшкодування ПДВ при експорті сої. Вона завдала б нищівного удару по всіх аграріях, які вирощували сою у 2018 році, оскільки це спричинило б зменшення їхнього прибутку від реалізації на 16,7%, а також дозволило олігархічним структурам та транснаціональним компаніям (власникам переробних потужностей) збагатитись за рахунок фермерів. Також результатом набуття чинності даної норми стало б різке зростання тіньового ринку. Відсутність відшкодування ПДВ мало стимулювати закупівлю сої та ріпаку за «чорну готівку» за ціною без ПДВ з подальшим експортом, без відшкодування і без повернення валютної виручки в країну.

Також, скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних культур є грубим порушенням зобов’язань, які Україна взяла на себе при вступі до СОТ і підписанні Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

Про автора

Зерновик - той хто працює з зерновими культурами.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →