Сумська область займає 6 місце в Україні за показниками врожайності ранніх зернових | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Жнива 2019  > 

Сумська область займає 6 місце в Україні за показниками врожайності ранніх зернових

Автор   /  01/08/2018  /  

Фото: sorada.gov.ua

В Сумській області відбувся семінар-практикум з проведення контрольних обмолотів ранніх зернових культур на дослідницьких ділянках демонстраційно-технологічного полігону Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України, повідомляється на сайті Сумської обласної ради.

На заході були присутні аграрії, науковці та представники влади даного регіону. Високопосадовці вітали аграріїв з контрольним обмолотом зернових колосових культур. А також, всі разом провели обмолот зерна та перевірили його на вологість та врожайність.

В рамках семінару було проінформовано учасників про результат жнив. Станом на 1 серпня, Сумщина зібрала врожай з 40% площ, з урожайністю 47 ц/га. Станом на сьогодні, це шосте місце в Україні за цими показниками. Найкращі показники врожайності:

  • Сумський район – 62 ц/га;
  • Лебединський район – 57 ц/га;
  • Глухівський район – 56 ц/га.

Також, зазначено, що в супереч дощовій погоді, у поточному році  було зібрано на 2 ц/га більше зернових ніж у минулому.

«У цьому є заслуга і науки. Бо для того, аби аграрії мали гарні врожаї, їм треба дати якісний посівковий матеріал. На Сумщині розробляють сьогодні 200 сортів зернових провідні селекційні установи України і до нас їдуть звідусіль. З такими науковцями як у нас, я впевнений, ми можемо стати світовим локомотивом в аграрній сфері», — зазначив керівник депутатського корпусу.

«За розвитком аграрної галузі Сумщина є одним із кращих регіонів України. Завдяки аграріям та науковцям, у тому числі Інституту сільського господарства Північного Сходу та Сумському національному аграрному університету, на Сумщині вирощують елітні сорти пшениці, які бажають у себе мати аграрії не лише нашої області, а й інших регіонів України», – прокоментував заступник голови ОДА Микола Подопригора.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →