КЕРНЕЛ продає зерновий термінал в Росії | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  BREAKING NEWS  > 

КЕРНЕЛ продає зерновий термінал в Росії

Автор   /  24/04/2019  /  

Кернел ТАМАНЬ

Фото: термінал Тамань KERNEL

Російська банківська група ВТБ, веде переговори про викуп 50% зернового терміналу Тамань у KERNEL, про це виданню РБК розповіло джерело близьке до власників терміналу. Про плани ВТБ купити частку в Тамані знає і топ-менеджер однієї з компаній на зерновому ринку.

Йдеться про термінал Тамань потужністю перевалки до 3,5 млн тонн зерна. Зараз ним на паритетних засадах володіють швейцарський трейдер Glencore і український агрохолдинг KERNEL. Власниками зернового терміналу вони стали в 2012 році, викупивши його у «ЕФКО» (виробник майонезу і соняшникової олії «Слобода»). На момент угоди термінал коштував $ 265 млн, йдеться в звітності KERNEL.

KERNEL одна серед українських компаній, проти якої російський уряд в листопаді 2018 року ввів санкції. Санкції передбачали заморожування рахунків компаній і заборону на виведення капіталу за кордон. Наразі частка KERNEL в зерновому терміналі в Тамані, по суті, заморожена, розповідає один зі співрозмовників РБК. За інформацією джерела, група ВТБ отримала схвалення уряду на викуп частки KERNEL.

Читайте також, на Чорноморському терміналі КЕРНЕЛ стався вибух в зерновому силосі, є постраждалий.

Представник офісу Glencore в Росії від коментарів відмовився. У ВТБ і в Kernel на момент публікації не відповіли на запит РБК.

На поточний момент ВТБ прямо або опосередковано контролює приблизно чверть потужностей з перевалки зерна в Росії, коментує директор «Совекон» Андрій Сизов. У випадку якщо операція відбудеться, то під контролем банку буде близько третини потужностей.

Про автора

Зерновик - той хто працює з зерновими культурами.Вам також може сподобатись...

Аграрії просять Зеленського перевірити Кернел на доцільність дотування

Прочитайте більше →