«РОСТОК-ХОЛДИНГ» закликає Генеральну прокуратуру розблокувати діяльність елеваторів холдингу для уникнення загорання зерна | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

«РОСТОК-ХОЛДИНГ» закликає Генеральну прокуратуру розблокувати діяльність елеваторів холдингу для уникнення загорання зерна

Автор   /  12/10/2018  /  

Група компаній «РОСТОК-ХОЛДИНГ» закликає Генеральну прокуратуру України вжити заходів для розблокування діяльності елеваторних комплексів компанії, щоб уникнути самозаймання соняшника, сої, кукурудзи, що зберігаються в силосах, йдеться в повідомленні на сайті компанії.

«Наразі операційна діяльність компанії заблокована (відвантаження продукції заборонено). Дана ситуація може спричинити невиконання контрактів, укладених раніше, і відсутності грошових коштів, що зрештою призведе до припинення постачання газу та відключення електроенергії». Як наслідок, ми не зможемо контролювати температуру у силосах, не зможемо контролювати температурний стан соняшника у силосах. При виникненні осередків самозігрівання, не зможемо їх виявити та виконати необхідні операції для запобігання їх розростання», — коментує директор з розвитку елеваторів групи «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Ярослав Штика.

Крім небезпеки виникнення пожеж на зерносховищах, які наразі не працюють після того як господарська діяльність всіх підприємств групи була заблокована на підставі ухвали суду смт Покотилівка Харківської області, технологічне обладнання на елеваторах псується по причині неналежного зберігання зерна.

«Нам залишається тільки чекати результатів розростання осередків самозігрівання з повним знищенням зерна та частини технологічного обладнання та спостерігати як «горить» зерно та перегрівається метал. Вартість соняшника у силосах на поточний момент сягає 86 млн. грн. Орієнтовна вартість обладнання, яке просто доведеться здати на металобрухт, становить до 1,2 млн. доларів», — зазначає директор з розвитку елеваторів.

Зважаючи на 100% завантаження елеваторних комплексів в м. Ічня (Чернігівсьої область) та в м. Глухів (Сумської області) операції з переміщення зерна із силосу в силос з доробкою неможливі.

«Єдиний варіант — висипати збіжжя на вулицю під опади, адже закладати на зберігання у поліетиленові рукава заборонено судом, оскільки у такому випадку товар вивозиться за територію зерносховища», — додає Ярослав.

Довідка:

ТОВ «РОСТОК-ХОЛДИНГ» — вертикально-інтегрована агропромислова група, яка спеціалізується на вирощуванні та реалізації зернових культур, а також виробництві та продажі молока. Компанія обробляє близько 60 тис. га. в Сумській та Чернігівській областях. Чисельність персоналу – 1400 осіб.

Напрямки діяльності «РОСТОК-ХОЛДИНГ»:

  • рослинництво;
  • тваринництво;
  • зберігання зерна;
  • зернотрейдінг.


Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →