10 порад при виборі зерносушарки | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Зерно  > 

10 порад при виборі зерносушарки

Автор   /  06/11/2018  /  

Демчук Руслан силос елеватор

Руслан Демчук, спеціаліст в елеваторній галузі

Підготовку до нового сезону завжди краще починати завчасно, адже різні процеси забирають багато часу, як, наприклад, вибір елеваторного обладнання. Тож про це й піде мова, а саме про вибір зерносушарки.

Не є новиною те, що шахтні зерносушарки потужніші за модульні або мобільні. Але й шахтні сушарки мають багато видів, тому, обираючи такий вид обладнання, важливо звернути увагу на наступні параметри.

#1. Максимальна продуктивність

З цим пунктом все досить зрозуміло — це скільки зерна може обробити сушарка за годину.

Та не забувайте:

запитати у постачальника про продуктивність саме за вашою зерновою культурою: одна і та ж сама сушарка може обробляти 22 т пшениці на годину при зменшенні рівня вологи з 20% до 14%, а ось за кукурудзою буде вже приблизно 14 т/год при ідентичному знятті вологи;

обирати продуктивність, виходячи з того, скільки висушеного зерна ви можете зберігати.

#2. Наявність аспірації в сушарці

Аспірація застосовується для відведення пилу. Вона насамперед потрібна для безпеки — пил займається не гірше пороху. При наявності аспірації в зерносушарці, пил відокремлюється від повітря, осідає на стінках аспіраційних трубопроводів, а потім спадає до спеціальної ємності.

#3. Енергоефективність зерносушарки

Скільки зерна може обробити сушарка при спаленні 1 м³ газу? Що більше зерна вона обробляє, витрачаючи один куб палива, то більше грошей ви заощаджуєте. Тобто звертайте увагу на те, скільки ресурсів ви витрачаєте під час сушки зерна.  Слід обирати сушарки, які витрачають 1,1-1,5 м³ газу на тонно-процент сушіння в залежності від погодних умов, але не більше чим 1,5. Та зазвичай цей показник розраховується для оптимальних умов сушіння. Тож у різні пори року витрати палива можуть відрізнятись – взимку, звичайно, вони будуть більшими.

#4. Можливість сушіння усіх видів зернових культур

Такі зернові культури, як соняшник і рапс, мають властивість легко займатися. Тому варто обирати зерносушарки з пальниками закритого полум’я та додатковими бар’єрами від попадання пилу до вогню.

#5. Наявність датчиків перегріву

Для чого вони потрібні? Це ваш захист у випадку, коли температура в зерносушарці вища за максимально допустиму. Як тільки це стається, за наявності датчиків перегріву зерносушарка автоматично вимикається. Якщо ж їх немає, може зайнятися зерно і сушарка взагалі.

#6. Якість матеріалу, з якого зроблено сушарку

Я рекомендую обирати зерносушарки, вироблені з європейської оцинкованої сталі марки не нижче, ніж S350GD. При правильній експлуатації та обслуговуванні такі сушарки пропрацюють щонайменше 10 років.

#7. Наявність датчиків вхідного та вихідного рівня вологості зерна та надійність їх виробника

Такі датчики допомагають заощадити: точно вимірюючи вологість зерна, ви не витрачаєте зайве паливо. Також вони дозволяють своєчасно реагувати на зміну вологості, забезпечуючи таким чином оптимальну кондиційність зерна на виході.

#8. Можливість приєднати до зерносушарки генератор на альтернативних видах палива

Далеко не всі зерносушарки можуть працювати на теплогенераторах через конструктивні особливості. А що дає теплогенератор? Економію! Замовники зерносушарок на теплогенераторах економлять на паливі в 2, а інколи і в 3 рази порівняно з сушарками на газу. Але також не потрібно забувати, що вартість теплогенератора досить висока, і не завжди така інвестиція доцільна.

#9. Можливість обслуговування сушарки

Під обслуговуванням мається на увазі вільний доступ до вентиляторів, можливість почистити зерносушарку від пилу після сезону, можливість швидко без додаткових зусиль замінити зношені запчастини.

#10. Цінову політику постачальника

Всі ми знаємо, що безкоштовний сир буває лише в мишоловці — з зерносушарками та ж справа. Важливий момент, який не можна упускати в гонитві за економією – це детальне вивчення усіх складових ціни. Виробники обладнання можуть використовувати більш тонкий метал або із меншим шаром покриття цинку, не включати до стандартної комплектації датчики перегріву чи кабельну продукцію. І саме за рахунок цього досягається економія.

Потрібно адекватно оцінювати співвідношення ціни та якості техніки. Тож, якщо ви шукаєте якомога дешевшу зерносушарку, будьте готові до низької якості або продуктивності. Якщо ж ви шукаєте якісне обладнання — дешевше за всі інші воно коштувати не може.

Матеріал опубліковано за згоди автора.

Довідково: Руслан Демчук – фахівець в елеваторній галузі, випускник механічного факультету Одеської національної академії харчових технологій, в 24 роки отримав посаду — директор новозбудованого елеватору об’ємом зберігання 100 тисяч тонн.

Кар’єра:

2008-2009 рр. — оператор Одеського зернового терміналу «Укрелеваторпром» ADM Trading Ukraine;

2009-2012 рр. — головний механік, директор елеватору агрохолдингу НІБУЛОН;

2012-2014 рр. — директор елеватору агрохолдингу Мрія;

2014-2018 рр. — старший менеджер KMZ Industries;

2018 р.-до тепер — старший менеджер PETKUS Україна.

Про автора

Зерновик - той хто працює з зерновими культурами.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →