«Атлант розправляє плечі» — українська зернова логістика вже дешевша ніж в США, але ще дорожча ніж в Німеччині та Франції. | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

«Атлант розправляє плечі» — українська зернова логістика вже дешевша ніж в США, але ще дорожча ніж в Німеччині та Франції.

Автор   /  02/03/2019  /  

Центр транспортних стратегій та «Маріупольська інвестиційна група» оприлюднили результати дослідження, проведеного в рамках другого етапу проекту LAB (Logistics Agro Benchmark). Предметом вивчення є організація та оцінка витрат на зернову логістику в Україні, США, Франції та в Німеччині.

На даний момент отримані кількісні дані за 2010 і 2017 роки. Аналіз даних показує, що в країнах дослідження, логістика стала дешевша (в доларовому вираженні).

Так, перевезення однієї тонни зерна за умовним 500-кілометровим маршрутом в 2010 році:

  • Україна — 49 доларів
  • Франція — 30 доларів
  • Німеччина — 30 доларів
  • США — 42 долари

Натомість у 2017 році:

  • Україна — 35 доларів
  • Франція — 24 долари
  • Німеччина — 26 доларів
  • США — 37 доларів

Джерело: https://cfts.org.ua

В ЄС 50 % зернових перевезень перепадає на річковий транспорт

Основною причиною того, що зернова логістика в Німеччині та Франції залишається дешевша, є те, що в цих країнах 50% перевезень припадає на відносно дешевий річковий транспорт (в Україні річкова частка —  5%, в США — 15%). Логістика в США подорожчала в відносному вираженні через велику частку автомобільного транспорту (60%, проти 35% в Україні і Німеччині і 45% у Франції). В Україні зерно перевозиться здебільшого по залізниці — 60% загального обсягу (25% — в США, 15% — в Німеччині, 5% — у Франції).

Зерновик

Джерело: https://cfts.org.ua

В США з/д маршрут складає 110 вагонів, в Україні — 54

Маршрутні з/д перевезення по 110 вагонів — звичайна практика в США. Переміщення 110-и вагонів забезпечується двома тепловозами, перший в голові поїзду, другий в хвості. Завантаження такого рухомого складу здійснюється за 8-12 годин. Середня місткість вагона-хопера від 96 до 102 тонн. Наразі в Америці тенденція до укрупнення зернових перевезень.

Джерело: https://cfts.org.ua

В ЄС та США зернові порти ефективніші ніж в Україні

Кількість працюючих на середньому зерновому портовому терміналі: Україна — 70 чоловік, Німеччина — 15 чоловік, Франція 8 чоловік. Ефективність роботи зернових терміналів в ЄС зумовлена такими чинниками: гнучке працевлаштування, яке дозволяє влаштовувати працівників в залежності від сезону та спрощенні/прискорені митні, фітосанітарні та інші процедури.

Зерновик Порти

Джерело: https://cfts.org.ua

У Франції максимальна допустима вага автомобіля — 44 тонни

В ЄС більш ефективні перевезення зерна автомобільним транспортом на коротких відстанях, натомість в Україні на довгих. В ЄС та США оборотність максимізується за рахунок: автоматизації/уніфікації процесів перевезення/вивантаження та за рахунок більш швидкого лабораторного аналізу ніж в Україні.

Зерновик авто

Джерело: https://cfts.org.ua

Про автора

Зерновик - той хто працює з зерновими культурами.Вам також може сподобатись...

Зерновик Косюк

У МХП кажуть, що ЄБРР не відмовлявся надавати їм кредит

Прочитайте більше →