Чому падає ціна на кукурудзу та чи варто очікувати зростання: коментар провідного аналітика ринку | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Зерно  > 

Чому падає ціна на кукурудзу та чи варто очікувати зростання: коментар провідного аналітика ринку

Автор   /  07/03/2019  /  

Зерновик Нероба Олена

Олена Нероба

Ціни на кукурудзу знижуються протягом останнього місяця, якщо на початку лютого кукурудза коштувала 5470 грн (168$) за тонну (DAT Миколаїв), то на 07.03.2019 ціна впала до 4970 грн(156$)/тонна.

Дану ситуацію прокоментувала виданню «Зерновик» провідний аналітик аграрного сектору України, радник президента Української Зернової Асоціації (УЗА) та керівник відділу аналітики і даних «Marcopolo Commodities» Олена Нероба.

Зерновик: Олено, доброго дня! До нас звертаються виробники зерна з усієї країни з одним питанням, яке ми переадресовуємо Вам, чому падає ціна на кукурудзу?

Олена: Коментар єдиний: кукурудзи на ринку дуже багато, а зараз виходить з новим врожаєм Латинська Америка. Наразі, суттєвий попит відсутній. Невеликі надії на Китай та Індію, але сильно на ціни це не вплине. У нас експорт планувався на рівні 28,5 млн. тонн, реалізовано майже 17. Активної торгівлі залишилось буквально три місяці, потім, зазвичай, обсяги сезонно спадають. Нам або треба стати набагато дешевшими, або ми залишимось з великими перехідними залишками.

Зерновик: Коли очікувати зростання цін на кукурудзу?

Олена: Наразі, підстав для зростання ціни немає. Ціни знижуються не тільки в Україні.

Більш того, ми-не маркетмейкер. Ми змушені торгувати за ринковою ціною.

Зараз, продавців більше, ніж покупців.

Зерновик: Ваш прогноз досить песимістичний, все ж таки, чи є фактори що можуть вплинути на зростання цін?

Олена: Подивимось на ринок нафти (кукурудза корелює через етанол), а також, на остаточні дані по Індії, Аргентині та Бразилії ( ред.- очікується високий врожай культури).

Індія збирається зменшити імпортне мито, але на який обсяг — невідомо. Чутки про низьку якість кукурудзи (ред.- індійської) в твіттері ми обговорюємо давно. Влітку вони будуть збирати врожай, прогноз їх міністерства невтішний — мінус 4 млн. тон. Поки що мова йде про 1 млн. тон. Наразі, індуси можуть знизити ввізне мито і створити на ринку додатковий попит. Ключові постачальники — Україна та Аргентина (по 35% ). Також, додатковий попит може створити Китай, орієнтовно — додатково 0,5 млн. тонн українського походження.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →