Під Кременчуком сильна злива змила посіви кукурудзи, соняшнику та елітної пшениці | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Зерно  > 

Під Кременчуком сильна злива змила посіви кукурудзи, соняшнику та елітної пшениці

Автор   /  23/05/2019  /  

В Кременчуцькому районі, на 10-15% площ, що обробляє ПСП «Дніпровські зорі», постраждали посіви елітної пшениці, соняшнику та кукурудзи.

Про це повідомив заступник директора, головний агроном господарства Володимира Сіора, передає Landlord.

Керівник підприємства каже, що такої потужної зливи не бачив років 15. Найбільше постраждали посіви кукурудзи та соняшника у низинах. Наразі, соняшник і досі стоїть у воді. Дісталося й елітній пшениці, і людським городам.

«Посіви кукурудзи просто змило, вона ж невелика була. На пагорбах кукурудза жива. Вимило незначні площі кукурудзи та соняшника. Насівати заново ніхто не буде. Пшениця на гірших по родючості ґрунтах вистояла, бо в неї колос був не дуже великий, вона легша. Її трішки намочило, градом побило, але вона вистояла. А насіннєві ділянки, де заводили елітний матеріал, нові сорти, де було краще живлення, догляд  – пшениця нахилилася та лягла на землю. Вона вже не підніметься. Але на останньому «колінці» сам колосок може піднятися вгору. Тому, якщо будуть сонячні дні, колос ще підніметься вгору, і, сподіваюсь, нам ще вдасться зібрати зерно. Звісно, врожаю хорошого не буде», — прокоментував головний агрономом господарства «Дніпровські зорі».

Загалом, у ПСП «Дніпровські зорі» 1050 га землі під посівами, затоплено 10-15% площ.

«Доведеться рихлити 700-800 га площ – а це додаткові витрати для підприємства. Також, буде внесено додатково й азотні добрива», — йдеться в повідомленні.

Попри те, що наробила негода, агроном господарства сподівається, що волога дасть розвиток пізнім культурам.Вам також може сподобатись...

В Миколаївській області врожайність ранніх зернових значно вища за минулорічну

Прочитайте більше →