Розпочато перегляд державного стандарту на пшеницю – Мінагрополітики | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Досьє  > 

Розпочато перегляд державного стандарту на пшеницю – Мінагрополітики

Автор   /  24/07/2018  /  

На фото: заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з технічним комітетом стандартизації, представниками галузевих асоціацій та української науки за підтримки проекту IFC «Реформування інвестиційного клімату» розпочали перегляд державного стандарту на пшеницю ДСТУ 3768:2010 «Пшениця. Технічні умови», повідомляє Урядовий портал.

Стандарт — це один із ключових документів, який встановлює вимоги до зерна пшениці на українському ринку зерна. Вперше значне обговорення основних змін у стандарті розпочалося під час засідання робочої групи з питань функціонування зернового ринку.

«Рішення щодо перегляду стандарту зумовлене необхідністю його оновлення — для оптимізації процесів виробництва, зберігання та переробки зерна пшениці. При цьому обов’язковим при опрацюванні нової редакції є збалансування та врахування інтересів вітчизняного виробника, борошномельної та хлібопекарської галузей, а також створення сприятливих умов ведення бізнесу і міжнародної торгівлі», — розповідає заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

В рамках роботи над документом розглядаються пропозиції щодо зменшення кількості класів непродовольчого зерна, та коригування окремих показників якості пшениці, які наближенні до міжнародних норм.

Оновлена версія документу в цілому буде спрямована на врахування потреб всього зернового ринку, в тому числі всіх хто займається виробництвом, переробкою та продажем зернових культур. Перший розгляд оновленого стандарту відбудеться у вересні на засіданні ТК 170 «Зернові культури та продукти їх переробки».

 Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →