Світовий ринок пшениці нокаутований після повідомлення про обмеження експорту з України — Bloomberg | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Світовий ринок пшениці нокаутований після повідомлення про обмеження експорту з України — Bloomberg

Автор   /  09/08/2018  /  

Ціни на пшеницю зросли, досягнувши тим самим трьохрічного максимуму, після того як Україна виступила із суперечливим твердженням про можливі експортні обмеження зі своєї сторони, повідомляє Bloomberg.

Україна, яка входить в п’ятірку найбільших світових експортерів зернових, опублікувала заяву на своїй сторінці Facebook щодо можливого обмеження поставки борошномельної пшениці після посухи, якої зазнали європейські культури. Пізніше, Міністерство АПК намагалося прояснити ситуацію, пояснивши, що мова не іде про «жорсткі міри» і що Міністерство  має обговорити прогнозовані обсяги відправлення з торговими компаніями.

Ф’ючерси зросли на цілих 6,2% у Чикаго та на 5,3% в Парижі. Пізніше ціни на пшеницю виросли: в Чикаго на 0,6 відсотка з 1:18 вечора за місцевим часом.

Міністерство сільського господарства планує підписати меморандум з зерновими трейдерами про ліміти на сезон 2018-19.

«Гірша якість пшениці нового врожаю може змусити Міністерство сільського господарства приділяти більше уваги і суворо дотримуватися розміру експорту борошномельної пшениці відповідно до меморандуму», — сказав Сергій Феофілов, генеральний директор «УкрАгроКонсалту» у Києві.

Дії зі сторони українського Міністерства нагадують ситуацію щодо експортного обмеження в 2010-11 роках, котрі були введені Україною та Росією також після посухи. Що в свою чергу призвело до суттєвого зростання цін.

Зменшення обсягу зернових культур у основних трейдерів сприяє підвищенню привабливості українського зерна, повідомило міністерство.

«Ми зустрічалися з подібним в Україні раніше», — сказав Метт Аммерманн, менеджер по товарних ринках компанії INTL FCStone Inc. «Ринок може почати панікувати, очікуючи такої ж реакції і від Росії». В свою чергу російське аграрне Міністерство запевнило, що не має жодних планів щодо обмеження експорту зерна.

За даними Міністерства сільського господарства України, експорт борошномельної пшениці становить близько 11 млн. тонн, при цьому внутрішній попит становить  близько 5 млн. тонн.

Ціни на пшеницю важливі для ринків, що розвиваються, включаючи такі країни як Єгипет та Індонезія, котрі в свою чергу сильно залежать від імпорту. У світовій економіці зростання цін на продукти харчування у 2007-2008 та 2010-11 роках спостерігалося у 60 країнах Африки, Азії та Близького Сходу.

Тим не менш, глобальні запаси зерна залишаються високими, заявив Абдоліреза Аббасіан, старший економіст Організації Об’єднаних Націй «Продовольча та сільськогосподарська організація».

«Все ще ситуація не проста на ринку пшениці, але потрібно не забувати та дуже уважно спостерігати за ситуацією на ринку кукурудзи, особливо це стосується такої країни як США», — сказав Аббасіан.

Про автора

Зерновик - той хто працює з зерновими культурами.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →