Новий урожай зерна не дотягне до рекорду — прогноз вчених | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Зерно  > 

Новий урожай зерна не дотягне до рекорду — прогноз вчених

Автор   /  08/05/2019  /  

Незважаючи на сприятливі для агросектору погодні умови, виробництво зернових та зернобобових культур 2019 року все ж може скоротитися. Про це йдеться в прогнозах Національниого наукового центру «Інститут аграрної економіки», передає «Сьогодні».

На думку вчених, врожай зернових та зернобобових культур в 2019 році становитиме 68,4 млн. тонн, що на 2,3% менше, ніж в минулому році.

Крім того зазначається, що обсяг валової продукції рослинництва поточного року може зменшитися на 5,3% порівняно з показниками 2018 року, до 188,2 млрд. грн. При цьому, синоптики вважають, що аграрії можуть вийти на рекорд.

«2019 року збережеться тенденція стабілізації сільгоспвиробництва, досягнутого попередніми роками, а деякий спад обумовлений високою порівняльною базою 2018 року, коли Україна вперше в своїй історії перевищила валовий збір зерна в 70 млн тонн», – цитуються в повідомленні слова директора Інституту аграрної економіки Юрія Лупенка.

Як повідомлялось, станом на 6 травня поточного року, українські аграрії провели сівбу ярих зернових та зернобобових культур на площі 4,9 млн га або 67% до прогнозу.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →