За останні 10 років українські аграрії вдвічі збільшили використання агрохімії – Мінагрополітики  | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Зерно  > 

За останні 10 років українські аграрії вдвічі збільшили використання агрохімії – Мінагрополітики 

Автор   /  03/04/2019  /  

Протягом останніх 10-ти років кількість внесених агрохімікатів у ґрунт збільшилась з 58 до 125 кг поживних речовин на 1 га посівної площі. Про це повідомили у відділі інформаційної політики та зв’язків з громадськістю Міністерства АПК у відповідь на запит УНН.

 «В Україні протягом останніх десяти років спостерігається позитивна тенденція збільшення кількості внесених агрохімікатів з 58 до 125 кг поживних речовин на 1 гектар посівної площі, що наближає нас до середньоєвропейських показників з урахуванням природної родючості ґрунтів, що дозволило забезпечити у 2018 році найбільший за всі роки існування самостійної України урожай зернових культур в межах 70,1 млн тонн. Збільшення внесення мінеральних добрив, посів сидератів та використання рослинних решток дало змогу максимально наблизитись до бездефіцитного балансу поживних речовин, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що обов’язком Мінагрополітики є встановлення дієвого державного нагляду за збереженням та відновленням родючості ґрунтів всіх категорій і форм власності та впровадження економічного стимулювання землекористувачів та орендарів земельних ділянок в разі їх дбайливого та господарського підходу до їх використання.

У відомстві, також, зазначили, що вирощування всіх без виключення с/г культур, призводить до втрати поживних речовин, які містяться в ґрунті та визначають його родючість, що веде до зниження агрохімічних показників, таких як: втрата гумусу, підвищення кислотності, вмісту азоту, фосфору і калію.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →