Аграрії просять Зеленського перевірити Кернел на доцільність дотування | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Аграрії просять Зеленського перевірити Кернел на доцільність дотування

Автор   /  19/07/2019  /  

Українські аграрії закликали Президента України Володимира Зеленського додати агрохолдинг «Кернел» у список компаній, які будуть перевірені на предмет доцільності державного фінансування та пільг, повідомляє УНН.

Читайте також: Агрохолдинг «МХП» не потребує дотацій від держави — Зеленський.

Голова асоціації «Аграрний союз України» Геннадій Новіков вважає, що точкових перевірок не має бути в країні. Якщо взялися перевіряти «Миронівський хлібопродукт» (МХП), то треба, також, перевірити й агрохолдинг «Кернел».

«Перевіряти треба всіх, хто отримує хоч якусь копійку з державного бюджету: 1 грн, 10 тис. грн, 100 тис. грн, кілька мільярдів.

Але такі перевірки не повинні бути точковими. Бо, окрім МХП, у нас є й інші представники великого бізнесу, які не мало отримують грошей. «Кернел» той же. Тому, якщо вже стартували з МХП, то нехай компанія стане так званим першопрохідцем, але одночасно з іншими агрохолдингами. І далі, по вертикалі, треба не забути перевірити середні й малі підприємства», — сказав він.

Крім того, позицію голови асоціації поділяє експерт з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин. Він назвав персональні перевірки малоефективними та додав, що їх можуть розцінювати як політичне переслідування або тиск на бізнес.

«Навіть якщо підприємство ймовірно або точно у чомусь замішане — немає жодної гарантії, що інші підприємства сфери не були залучені до процесу також. Тому, якщо й проводити перевірки, то фронтально. Тобто, перевіряти всіх, хто отримував гроші з бюджету за певний період часу.

Тільки за таких умов можна зрозуміти, хто лобіював виділення грошей, хто зловживав коштами. За інших обставин це будуть якісь персональні санкції, які апріорі є неефективними й точно будуть розцінюватися як політичне переслідування чи тиск на бізнес», — прокоментував експерт.

Kernel Group (Кернел) — провідний в світі і найбільший в Україні виробник і експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Свою продукцію Кернел експортує більш ніж в 60 країн світу. Підприємство обробляє 550 тис. га землі в Україні. З листопада 2007 року акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі (WSE).Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →