Агрохолдинг Кернел заощаджує 4,8 долара на гектарі завдяки 4G | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Агрохолдинг Кернел заощаджує 4,8 долара на гектарі завдяки 4G

Автор   /  18/06/2019  /  

Завдяки масованому використанню можливостей зв’язку 3G і 4G в Україні розвиваються не тільки онлайн-сервіси, а й найбільші галузі, зокрема, і агросектор. Про це повідомляє НВ Бізнес.

Так, український холдинг «Кернел» впродовж останніх декількох років вибудував цілу управлінську екосистему агровиробництва DigitalAgriBusiness. Для її досконалого функціонування в компанії використовують мобільний інтернет.

Завдяки зазначеній екосистемі, компанія в реальному часі бачить і може оцінити все, що відбувається на кожному конкретному полі. Це допомагає не витрачати зайвих ресурсів, проте, отримати якнайкращий урожай.

У розвиток даної ідеї холдинг вже інвестував понад 3 млн. дол. США, та планує ще більше — проект розвивається. На одному лише точному внесенні добрив «Кернел» економить до 4,8 дол. на кожному гектарі. Загальний земельний банк компанії складає понад 500 тис. га.

Директор агробізнесу «Кернел» Ігор Чикін розповів, що компанія використовує канали мобільного інтернету і для передавання інформації метеомоніторингу. Зокрема, дані про вологість ґрунтів передають автономні сенсори, розміщені на полях. Крім того, моніторять температуру, вологість повітря та іншу метеоінформацію, отриману з власної мережі, що складається із 49 метеостанцій.

Вся отримана інформація дає можливість прогнозувати погодні умови і навіть розвиток хвороб та зростання популяцій шкідників.

 «Для агрономів це можливість приймати правильні та своєчасні рішення. А це веде до зниження можливих втрат і збереження майбутнього врожаю»,- пояснює Чикін.

До всього, за допомогою зв’язку 4G «Кернел» запустив ще й пілотний проект із синхронізації техніки в полі.

 «Тут потрібна висока швидкість (передавання даних –Ред.), оскільки, техніка повинна обмінюватися між собою великою кількістю даних. В підсумку, механізатор і оператор диспетчерського центру бачитимуть у режимі онлайн на своєму моніторі траєкторію руху техніки з точністю до сантиметра», — пояснюють в компанії.

Зазначається, що подібні технології впроваджують й інші агрокомпанії. Наприклад, «ІМК» за допомогою 3G-мережі отримує дані зі своєї техніки, що працює в полі. За словами керівник з інновацій «ІМК» Богдана Кривицького, агробізнес чекає на розширення покриття високошвидкісним інтернетом у країні, бо це дасть можливість збільшити врожайність с/г культур.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →