Атестація лабораторій на елеваторах в Україні фактично скасована — експерт | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Атестація лабораторій на елеваторах в Україні фактично скасована — експерт

Автор   /  12/04/2019  /  

лабораторія елеватор зерновик

Виробничі лабораторії елеваторів і зернопереробних підприємств України, які пройшли обов’язкову атестацію до моменту вступу в силу закону «Про метрологію та метрологічну діяльність», можуть користуватися отриманими атестатами до закінчення терміну їх дії. Далі лабораторії повинні будуть розробляти процедуру валідації і проводити валідацію методик або проходити акредитацію відповідно до вимог ДСТУ ISO 17025. Даний нюанс зазначила технічний експерт, аудитор Світлана Фесенко, повідомляє Apk-inform.com.

«В даний час, згідно з вимогами ДСТУ ISO 10012, атестація лабораторій може проводитися на добровільній основі в державних центрах стандартизації. При цьому отриманий документ (атестат) при проведенні державної перевірки не враховується. На момент перевірок в лабораторії в обов’язковому порядку повинна бути розроблена процедура валідації методів і методик, оформлена відповідними протоколами, якими підтверджується правомірність результатів випробувань і правильність їх проведення або свідоцтво про акредитацію», — уточнила експерт.

Також С. Фесенко додала, що в сучасних реаліях можна працювати і по специфікаціям до договорів.

Крім того, обов’язковим стає вимога щодо наявності на підприємстві метролога або метрологічної служби.

«Начальник метрологічної служби або метрологічна служба контролюють облік всього обладнання, яке є на підприємстві, його маркування та калібрування, та стежать за періодичністю проведення повірки», — зазначила Світлана Фесенко.

Про автора

Зерновик - той хто працює з зерновими культурами.Вам також може сподобатись...

Група компаній Прометей придбає «розумний» елеватор

Прочитайте більше →