Автоматична індексація тарифів «Укрзалізниці» зламає всю систему ціноутворення в зерновому секторі — Горбачов УЗА | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Автоматична індексація тарифів «Укрзалізниці» зламає всю систему ціноутворення в зерновому секторі — Горбачов УЗА

Автор   /  11/02/2019  /  

На фото: Президент УЗА — Микола Горбачов

Президент Української зернової асоціації(УЗА) Микола Горбачов стверджує, що автоматична індексація тарифів ПрАТ «Укрзалізниця» на з/д перевезення на індекс цін виробників промислової продукції підірве всю систему ціноутворення в зерновому секторі, передає 112.ua.

Відзначається, що на сайті Міністерства інфраструктури, 1 лютого 2019 року розмістили проект постанови Кабміну, яким встановлюється механізм щорічної автоматичної індексації тарифів на вантажні залізничні перевезення на рівні індексу цін виробників промислової продукції. Відповідно, державний перевізник «Укрзалізниця» зможе довільно змінювати ставки тарифів у бік збільшення, переглядаючи їх кожного кварталу. Як відомо, до цього кожне чергове підвищення тарифів затверджував Уряд.

Відомо, що зернотрейдери виступають проти такої системи індексації тарифів на індекс промислових цін, так як це підірве всю систему ціноутворення в зерновому секторі. Згідно слів Горбачова, щонайменше 1/3 всього зерна закуповується за форвардними контрактами, тобто ще до того, як урожай буде вирощено та обмолочено.

«Для нас дуже важливо планувати і розуміти, у скільки обійдеться логістика у вересні, жовтні, листопаді. Не знаючи точних розмірів тарифів, не можна прогнозувати й ціну для форвардних контрактів. Таким чином, зернотрейдери закладатимуть логістичні ризики в закупівельні ціни, а це призведе до зниження рентабельності при виробництві зерна», — пояснив президент УЗА.

Зокрема, на сайті УЗ повідомляють, що ухвалення даного проекту про автоматичну індексацію цін дасть змогу перевізнику покращити якість надаваних послуг.

В свою чергу, Горбачов зазначив, що незважаючи на те що на протязі останнього часу УЗ вже реалізувала декілька ініціатив, які значно здорожили логістику, якість послуг від цього досі не зросла.

«УЗ зберігає монополію, тоді як якість надаваних нею послуг, м’яко кажучи, лишає бажати кращого. УЗ не може гарантувати час, за який вантаж буде доставлено. При нормативі 250 км на добу в нас бувають антирекорди, коли на відстань у кількасот кілометрів вантаж доставляється два тижні», — прокоментував Горбачов.

Ситуацію що склалася, може поліпшити лише допуск приватних операторів до локомотивної тяги, якого вони, наразі, не мають.

«Справедливий тариф сформується тільки за наявності конкуренції, а для цього необхідними є проекти державно-приватного партнерства та лібералізація локомотивної складової. Тільки ринок зможе відрегулювати розмір тарифів до нормального рівня рентабельності, що забезпечує прибутковість. У США три приватні залізничні оператори, і якщо купувати в них послуги за форвардом, то можна отримати значний дисконт», — зазначають в УЗА.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →