Бджоляр з Сумщини відсудив 90 тис грн  у агрохолдингу «МХП» | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

Бджоляр з Сумщини відсудив 90 тис грн  у агрохолдингу «МХП»

Автор   /  27/03/2019  /  

Роменський міськрайонний суд частково задовольнив позов бджоляра та стягнув з ТОВ «Урожайна країна»(входить до складу ПАТ «Миронівський хлібопродукт») на користь чоловіка 91 260 грн. для відшкодування матеріальної шкоди, завданої загибеллю бджіл. В іншій частині позовних вимог відмовив, повідомляє прес-служба суду.

Згідно повідомлення, бджоляр з Роменського району, Сумської області, звернувся до суду задля вирішення питання стягнення з ТОВ «Урожайна країна» 333 200 грн. матеріальної шкоди завданої загибеллю бджіл.

Читайте також, у 2019 році «МХП» збільшить обсяг виробництва курятини на 100 тис. тонн.

В заяві позивач мотивувався тим, що він в селі Ярмолинці утримує стаціонарну пасіку, яка станом на червень 2018 року, налічувала близько 100 сімей.

У результаті проведення господарством (відповідачем), без попередження в засобах масової інформації, в період з 17 по 20 червня 2018 року, обробітку посівів гороху інсектицидом, відбувся масовий падіж бджіл, який від загальної кількості бджіл становить 70-80%.

Позивач зазначив, що поніс збитки не тільки щодо втрати бджолосімей ( вартість однієї бджолосім’ї станом на червень 2018 року становила 2500 грн.), та втратив запланований прибуток у якості меду.

Суд, при розгляді справи відхилив обґрунтування розрахунку шкоди, спричиненої загибеллю 100 бджолосімей, оскільки їх наявність не була доведена у такій кількості. Виходячи з цього зменшився розмір втраченої вигоди, тобто не отриманого меду. Крім того, з пояснень свідків встановлено, що близько половини липового меду була позивачем отримана та реалізована, тобто, суд відхилив аргумент позивача щодо повної втрати липового медозбору.

Також, суд прийняв аргументи відповідача ТОВ «Урожайна країна», що позивач, за наявності попереджувальних табличок по периметру поля з горохом, повинен був дізнатися, що проводиться обробка інсектицидом.

Тому суд вважає, що вина у спричиненні збитків на 65% ТОВ «Урожайна країна» і 35 % самого позивача.

Наразі, рішення суду не набуло законної сили і може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом тридцяти днів.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →