Через мораторій на с/г землю Україна в 2018 році втратила понад 22 млрд дол ВВП | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Земельна реформа  > 

Через мораторій на с/г землю Україна в 2018 році втратила понад 22 млрд дол ВВП

Автор   /  25/06/2019  /  

В зв’язку з мораторієм на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, Україна в 2018 році втратила 22,5 млрд. дол. ВВП – це на 17% більше від його фактичного рівня.

Про це йдеться у публікації Економічної правди.

Читайте також: Зеленський виступив за продаж землі с/г призначення.

«Без мораторію ВВП України у 2018 році міг би бути на 22,5 млрд. дол. або на 17% більшим від фактичного рівня. Це і є ціна мораторію, яку сплачує вся Україна», — йдеться в публікації.

Проаналізувавши вплив заборони продажу с/г земель на економіку країни, експерти дійшли висновку, що мораторій потрібно розглядати як значний структурний злам, що зсунув аграрний сектор країни на значно нижчу траєкторію розвитку.

«Якби не мораторій, то у 2018 році сільське господарство могло б згенерувати близько 35,8 млрд. дол. доданої вартості замість фактичних 13,3 млрд. дол.», — відзначають автори публікації.

Також, експерти запевняють, що земельний пай після відкриття ринку землі може стати хорошим засобом вкладення і збереження грошей для українців — не гірше, ніж міська нерухомість або доларові ОВДП.

Довідково: В Україні багато років діє мораторій на продаж землі, його вперше ввели в 2002 році терміном на п’ять років. Мораторій розглядали як тимчасовий захід, обумовлений тодішнім хаосом на ринку землі. З тих пір мораторій багато разів продовжували.



Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →