Чому зміцнилась гривня, коли буде падіння та при чому тут аграрії — НБУ | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

Чому зміцнилась гривня, коли буде падіння та при чому тут аграрії — НБУ

Автор   /  11/02/2019  /  

Головною передумовою для зміцнення гривні та падіння курсу іноземних валют стало рішення Федеральної резервної системи США (ФРС) не підвищувати ключової ставки та падіння світових цін на енергоресурси.

Про це розповів голова Ради Національного банку України — Богдан Данилишин, передає Економічна Правда.

Згідно його слів, зміцнення курсу гривні триватиме щонайбільше до травня-червня поточного року.

«Вплив на реалії та перспективи усіх валют у світі, і в тому числі гривні, робить політика ФРС — це аксіома. Про те, що в керівництві Федрезерву зародилися сумніви щодо доцільності продовження жорсткої монетарної політики стало відомо в перші дні року», — зазначив голова Ради НБУ.

На його думку, «пауза» у підвищенні ставок ФРС США триватиме приблизно до червня 2019 року, що буде створювати сприятливі умови для посилення гривні.

Також, на курс української валюти вплинуло падіння світових цін на енергоресурси, які складають значну долю українського імпорту.

«Схоже, ми вступили в період відносно низьких цін на нафту та інші енергоресурси, серед яких для України найважливішим, нарівні з «чорним золотом», є природний газ. Зниження вартості енергосировини пов’язано з надлишком пропозиції на глобальному ринку», — додав Данилишин.

До всього, зміцненню гривні посприяли, також, внутрішні фактори:

  • зростання експорту продукції АПК та металургії;
  • зростання надходжень від продажу українських боргових цінних паперів;
  • помірні витрати державного бюджету на початку 2019 року.

«Активний експорт української агропродукції припаде на березень-квітень, з травня почнеться його тимчасове (на кілька місяців) зниження. А вкладення нерезидентів в ОВДП — не довгострокові: влітку іноземні інвестори, дочекавшись погашення боргових паперів, ймовірно, почнуть виводити кошти з українського ринку, підвищивши тим самим, попит на іноземну валюту», — додав Богдан Данилишин.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →