Директору «Бунге Україна» оголосять підозру в скоєнні шахрайства | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Директору «Бунге Україна» оголосять підозру в скоєнні шахрайства

Автор   /  17/05/2019  /  

Найближчим часом Національна поліція оголосить директору ТОВ «Бунге Україна» Дмитру Горушнову підозру в скоєнні шахрайства, передає golos.ua.

Про це стало відомо під час зустрічі посадових осіб Нацполіціі, Генпрокуратури і Агентства з розшуку та менеджменту активів з представниками постраждалих внаслідок банкрутства холдингу «Агроінвестгруп», яка відбулася 16 травня 2019 року.

«Правоохоронці вже провели ряд слідчих дій в рамках кримінального провадження і з’ясували, що директор ТОВ «Бунге Україна», в період з липня по листопад 2018 року, шляхом обману та зловживання довірою змусив фермерів і керівників великих компаній добровільно передати зернову продукцію на зберігання в сховища агрохолдингу «Агроінвестгруп». Такі дії Дмитра Горшунова мали на меті корисливий мотив — привласнити майно, не виконувати зобов’язання по оплаті його вартості і розпорядитися ним на свій розсуд. Слідчі готують йому підозра за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України — шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах і організованою групою», — розповів один із учасників зустрічі.

 

Крім того, за словами громадського діяча Олександра Аронця, Дмитро Горшунов не в перший раз організовує схеми в агросекторі. У 2017-му він через мережу підконтрольних фірм скупив у фермерів насіння соняшнику, переробив його на заводі «Бунге» в Миколаєві як давальницьку сировину та за допомогою компаній- «прокладок» експортував олію, при цьому, валюта в країну не повертається, податки не сплачуються.

«Величезний завод «Бунге» практично не має прибутку і не платить податків. Весь прибуток за вироблену масло залишається на офшорних рахунках. Фірми Горшунова не тільки ухилилися від сплати податків, а й вимагали від податкової відшкодування ПДВ — 15 млн грн», — зазначив Аронець.

Довідково:

Bunge Україна — український підрозділ компанії «Bunge» — міжнародної інтегрованої компанії, що працює на ринку сільгосппродукції і продуктів харчування. «Bunge» була заснована в 1818 році в Амстердамі. Сьогодні головний офіс компанії знаходиться в Уайт Плейнс (штат Нью-Йорк, США). Компанія веде бізнес в більш ніж 30 країнах світу.

В Україні «Bunge» почала свою діяльність в 2002 році. Працює в галузі агробізнесу і виробництва рафінованої олії. До складу «Bunge Україна» входять наступні підприємства:

  • дочірнє підприємство з іноземними інвестиціями «Сантрейд»;
  • чотири зернових елеватора в Одеській, Дніпропетровській, Кіровоградській і Вінницькій областях;
  • ЗАТ з іноземними інвестиціями «Дніпропетровський олійноекстракційний завод», на якому виготовляють продукцію під торговими марками «Олейна» і «Розумниця».

«Агроінвестгруп» — агропромислова група компаній. Напрямок діяльності — вирощування зернових та олійних культурі їх подальша реалізація на внутрішньому ринку України і на експорт.

Кількість працівників -близько 300 чол. Земельний банк — 32 тис. га в Одеській області.

31 січня 2019 року — представники фінустанов-кредиторів компанії повідомили, що група припинила оплату за боргами та не виходить на контакт. Боргове зобов’язання компанії склало більше 70 млн. дол. США. Наразі, власників «Агроінвестгруп» оголошено в розшук.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →