ЄБРР заблокував кредити «МХП» через використання лазівки в угоді з ЄС | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

ЄБРР заблокував кредити «МХП» через використання лазівки в угоді з ЄС

Автор   /  23/05/2019  /  

Європейський банк реконструкції та розвитку скасував видачу кредитів для компанії Юрія Косюка «Миронівський хлібопродукт»(МХП).

Про це повідомляє «Європейська правда» посилаючись на австрійське видання «Kurier».

Читайте також, Європарламент хоче захистити своїх громадян від курятини «МХП».

Зокрема, ЄБРР заблокував кредити, призначені для покупки компанією Косюка словенського агрохолдингу «Perutnina».

За даними видання, причиною такого кроку стало використання «МХП» лазівки в Угоді про асоціацію, в зв’язку з чим, значно зріс експорт української курятини в ЄС.

Як раніше було оприлюднено в ЗМІ, «МХП» відправляє курятину з кісткою на заводи країн ЄС без сплати мита, а далі кістки відрізають і продають як куряче філе.

«Це хороший перший крок, коли ЄБРР, очевидно, вирішив не використовувати державні гроші для просування монопольного становища групи. Крім того, ця група підозрюється в недотриманні стандартів роботи з тваринами, екологічні та соціальні стандартів і роботі сумнівними методами. Хороші новини для виробників м’яса птиці в ЄС, а також для громадян», — заявив депутат Європарламенту Томас Вайц, що відстежував діяльність МХП в Європі.

Відзначимо, «Миронівський хлібопродукт» придбав 90,69% акцій словенськогої компанії, що спеціалізується на виробництві м’яса птиці «Perutnina Ptuj» у Slovenian Steel Group (SIJ) за 221,095 млн євро.

Нагадаємо, в квітні комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі розкритикував Україну за використання лазівки в Угоді про асоціацію для експорту курятини.

Єврокомісія (ЄК) і Україна домовилися змінити угоду про зону вільної торгівлі, щоб обмежити неконтрольоване ввезення курятини в ЄС. Євросоюз, в свою чергу, збільшить безмитні квоти на куряче м’ясо з України і закриє лазівку, якою користується «МХП».

Про компанію:

ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (МХП) — одна з провідних український агропромислових компаній, найбільший виробник курятини в Україні. Свою продукцію на ринку України «МХП» реалізує через торгову марку «Наша Ряба».

Заснована в 1998 році Юрієм Косюк. Види діяльності підприємства: рослинництво, птахівництво, супутнє виробництво, інші с / г операції. Земельний банк МХП — 370 тис. га.

Чистий прибуток агрохолдингу в 2017 році склала 230 млн. доларів.

«Миронівський хлібопродукт» — перша українська агропромислова компанія, акції якої котируються на основному майданчику Лондонської фондової біржі.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →