Європарламент хоче захистити своїх громадян від курятини «МХП» | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Європарламент хоче захистити своїх громадян від курятини «МХП»

Автор   /  04/04/2019  /  

Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі розкритикував Україну за використання лазівки в Угоді про асоціацію, що призвело до збільшення експорту української курятини в Євросоюз, повідомляє видання «НВ».

Згідно повідомлення, це пов’язано з тим, що агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт»(МХП) знайшов спосіб обійти обмеження на імпорт курячого філе в ЄС. Як раніше було оприлюднено в ЗМІ, «МХП» відправляє курятину з кісткою на заводи країн ЄС без сплати мита, а далі кістки відрізають і продають як куряче філе.

На засіданні комітету були оприлюднені дані, які свідчать, що імпорт цих курячих елементів з України збільшився з 3,7 тис. тонн в 2016 році до 50 тис. тонн в 2018 році. Депутати Європарламенту висловили свою стурбованість щодо даної ситуації.

«Ця практика йде в неправильному напрямку, цей підхід руйнує довіру, побудовану на протязі багатьох років… Як представники громадян ЄС, ми зобов’язані захищати наших фермерів і наших громадян від такої практики», — заявив польський євродепутат Ярослав Валенса.

Читайте також, «Миронівський Хлібопродукт» в 2018 році наростив продажі курятини на 11%.

Зазначається, що Єврокомісія (ЄК) і Україна домовилися змінити угоду про зону вільної торгівлі, щоб обмежити неконтрольоване ввезення курятини в ЄС. Євросоюз, в свою чергу, збільшить безмитні квоти на куряче м’ясо з України і закриє лазівку, якою користується «МХП».

Німецький євродепутат Томас Вайтц на засіданні комітету розкритикував заяву про збільшення квоти ще на 50 тис. тонн. Він вважає, що Єврокомісія «пропонує узаконити ситуацію, яка є незаконною».

Представник Європейської комісії у відповідь назвав збільшення квоти раціональним рішенням. Він зазначив, що експорт курячого м’яса з ЄС в Україну становить 180 тис. тонн, а в зворотному напрямку — 120 тис. тонн.

Про компанію:

ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (МХП) — одна з провідних український агропромислових компаній, найбільший виробник курятини в Україні. Свою продукцію на ринку України «МХП» реалізує через торгову марку «Наша Ряба».

Заснована в 1998 році Юрієм Косюк. Види діяльності підприємства: рослинництво, птахівництво, супутнє виробництво, інші с / г операції. Земельний банк МХП — 370 тис. га.

Чистий прибуток агрохолдингу в 2017 році склала 230 млн. доларів.

«Миронівський хлібопродукт» — перша українська агропромислова компанія, акції якої котируються на основному майданчику Лондонської фондової біржі.Вам також може сподобатись...

У західних регіонах України спостерігається стійке зростання врожайності сільгоспкультур — УЗА

Прочитайте більше →