Європарламент хоче захистити своїх громадян від курятини «МХП» | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Європарламент хоче захистити своїх громадян від курятини «МХП»

Автор   /  04/04/2019  /  

Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі розкритикував Україну за використання лазівки в Угоді про асоціацію, що призвело до збільшення експорту української курятини в Євросоюз, повідомляє видання «НВ».

Згідно повідомлення, це пов’язано з тим, що агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт»(МХП) знайшов спосіб обійти обмеження на імпорт курячого філе в ЄС. Як раніше було оприлюднено в ЗМІ, «МХП» відправляє курятину з кісткою на заводи країн ЄС без сплати мита, а далі кістки відрізають і продають як куряче філе.

На засіданні комітету були оприлюднені дані, які свідчать, що імпорт цих курячих елементів з України збільшився з 3,7 тис. тонн в 2016 році до 50 тис. тонн в 2018 році. Депутати Європарламенту висловили свою стурбованість щодо даної ситуації.

«Ця практика йде в неправильному напрямку, цей підхід руйнує довіру, побудовану на протязі багатьох років… Як представники громадян ЄС, ми зобов’язані захищати наших фермерів і наших громадян від такої практики», — заявив польський євродепутат Ярослав Валенса.

Читайте також, «Миронівський Хлібопродукт» в 2018 році наростив продажі курятини на 11%.

Зазначається, що Єврокомісія (ЄК) і Україна домовилися змінити угоду про зону вільної торгівлі, щоб обмежити неконтрольоване ввезення курятини в ЄС. Євросоюз, в свою чергу, збільшить безмитні квоти на куряче м’ясо з України і закриє лазівку, якою користується «МХП».

Німецький євродепутат Томас Вайтц на засіданні комітету розкритикував заяву про збільшення квоти ще на 50 тис. тонн. Він вважає, що Єврокомісія «пропонує узаконити ситуацію, яка є незаконною».

Представник Європейської комісії у відповідь назвав збільшення квоти раціональним рішенням. Він зазначив, що експорт курячого м’яса з ЄС в Україну становить 180 тис. тонн, а в зворотному напрямку — 120 тис. тонн.

Про компанію:

ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (МХП) — одна з провідних український агропромислових компаній, найбільший виробник курятини в Україні. Свою продукцію на ринку України «МХП» реалізує через торгову марку «Наша Ряба».

Заснована в 1998 році Юрієм Косюк. Види діяльності підприємства: рослинництво, птахівництво, супутнє виробництво, інші с / г операції. Земельний банк МХП — 370 тис. га.

Чистий прибуток агрохолдингу в 2017 році склала 230 млн. доларів.

«Миронівський хлібопродукт» — перша українська агропромислова компанія, акції якої котируються на основному майданчику Лондонської фондової біржі.Вам також може сподобатись...

Особливості логістики управління експортними вантажопотоками зерна від керівника відділу логістики RISOIL S.A. Олександра Топирика

Прочитайте більше →