Кібершахраї видурили в агропідприємства з Черкащини 6 млн грн | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

Кібершахраї видурили в агропідприємства з Черкащини 6 млн грн

Автор   /  10/04/2019  /  

ТОВ «Кищенці»

На Черкащині, фермерське господарство «Кищенці», розраховуючись з постачальниками, втратило майже 200 тис. євро, повідомляє Всеукраїнська Аграрна Рада(ВАР).

ТОВ «Кищенці», купуючи нетелі, перерахувало частину коштів на рахунок постачальника. Проте, чеська компанія-постачальник їх так і не отримала. Кібершахраї, перехопивши паролі через український сервер, відправили фермерському господарству документ з іншим розрахунковим рахунком та привласнили гроші.

“У нас був укладений договір з чеською компанією на постачання нетелів. Оплата проводилась двома частинами. Перша – після огляду худоби, друга – за два дні до відвантаження тварин. Після огляду ми перерахували першу частину коштів, згідно із контрактом, все було добре”, — розповідає фінансовий директор ТОВ «Кищенці» Іван Іжко.

Згідно його слів, перед відправленням тварин вони з партнерами, як зазвичай, багато зідзвонювались та списувались через електронну пошту, вирішуючи поточні справи.

“І ось в один момент з електронної адреси наших партнерів прийшов лист, в якому вони просять перерахувати другу частину коштів на рахунок їхнього підприємства в іншому банку”, — пояснює фіндиректор.

Далі, сторони підписали додаткову угоду. Згідно із нею, ТОВ «Кищенці» 4 квітня поточного року, перерахувало 186 тис. євро на розрахунковий рахунок, вказаний у ній.

“Наступного дня постачальник попросив надати йому підтвердження платежу, ми це зробили і ніяких зауважень не було. А вчора, 8 квітня, ввечері, він зателефонував і сказав, що гроші так і не поступили. Ми знову зв’язались з банком, запросили інформацію про платіж і побачили, що у реквізитах був вказаний не той розрахунковий рахунок, що в угоді. За деякими ознаками, ми бачимо, що була третя особа, яка контролювала наше з постачальником листування”.

Керівництво господарства звернулось до поліції та кіберполіції. Правоохоронці ідентифікували власника рахунку, на який було перераховано кошти.

Наразі, поліція та підприємство працюють над поверненням коштів власнику.

Довідково: ТОВ «Кищенці» — агропідприємство, засноване у 2001 році. Займається тваринництвом (ВРХ та свині), рослинництвом (вирощує зернові та технічні культури). Господарство обробляє близько 15 700 га землі в Жашківсьому та Маньківському районах, Черкаської області.Вам також може сподобатись...

У західних регіонах України спостерігається стійке зростання врожайності сільгоспкультур — УЗА

Прочитайте більше →