Конкурувати з холдингами, чиновниками та олігархами за поточний банк землі буде неможливо — аграрії | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Земельна реформа  > 

Конкурувати з холдингами, чиновниками та олігархами за поточний банк землі буде неможливо — аграрії

Автор   /  12/04/2019  /  

В Україні майже 67% аграріїв малого і середнього бізнесу не братимуть участі в ринку землі, тому що вважають, що не витримають конкуренції з холдингами, чиновниками і олігархами. Повідомляє www.apk-inform.com, посилаючись на прес-службу Всеукраїнської Аграрної Ради.

Відзначається, що аграрії змогли висловити свою думку щодо ринку землі під час голосування, яке відбулося в ході Всеукраїнського земельного форуму. До нього приєдналося 490 агропідприємств із загальним земельним фондом 4,5 млн. га.

На думку присутніх, якщо ринок землі в Україні будуть вводити, то право продажу має поширюватися:

  • починаючи з земель державної та комунальної власності, а потім і на землі приватної власності — 29,84%;
  • тільки на землі в приватній власності — 21,59%;
  • відразу на землі як приватної, так і державної і комунальної власності — 26,03%.

Щодо того, хто матиме право купувати землю, більшість голосуючих (51,5%) зійшлися на думці, що спочатку це повинні бути тільки фізичні особи, після закінчення перехідного періоду одночасно фізичні і юридичні особи-сільгоспвиробники, власниками яких є виключно фізичні особи-громадяни України. Ще 22,46% переконані, що право на придбання землі повинні мати тільки фізичні особи-громадяни України.

Також повідомляється, що 68,87% проголосували проти обмеження кола фізичних осіб, які матимуть право на купівлю-продаж і володіння землями с/г призначення виключно членами фермерських господарств (тобто мають організаційно-правову форму «фермерське господарство»).

Думки щодо максимального розміру площі земельних ділянок с/г призначення «в одні руки» одноосібникам розділилися: 38,51% підтримують «до 200 га», а 34,47% — «до 500 га». Власне, як і в відношенні власності юридичних осіб (і пов’язаних з ними осіб). Так, максимальний розмір до 5000 га підтримали 51,52%, а до 10000 — 22,42%.

Про автора

Зерновик - той хто працює з зерновими культурами.Вам також може сподобатись...

Група компаній Прометей придбає «розумний» елеватор

Прочитайте більше →