Малодіяльна інфраструктура Укрзалізниці завдає збитків на 7 млрд грн | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

Малодіяльна інфраструктура Укрзалізниці завдає збитків на 7 млрд грн

Автор   /  16/05/2019  /  

Близько половини залізничних колій в Україні — малодіяльні та завдають збитків «Укрзалізниці» на понад 7 млрд. грн. кожного року. Про це повідомив директор з економіки і фінансів АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев посилаючись на висновки аналітичного дослідження.

«Збиткова інфраструктура залізниці сьогодні становить 45,7% ділянок й сукупно виконує лише 2,1% тоннокілометрової роботи. За неї Укрзалізниця отримує лише 543 млн грн, тоді як видатки на її утримання становлять понад 7,8 млрд грн», — йдеться в повідомленні.

Андрія Рязанцев зазначив, що сьогодні актуальним питанням є нарощення обсягів перевезень саме на малодіяльних напрямках, за умови відсутності можливості їх оптимізації.

На його думку, іншим варіантом збереження  малодіяльної інфраструктури може бути співфінансування з державного та місцевих бюджетів, якщо ділянка має високе стратегічне, оборонне та соціальне значення.

 «Ми аргументуємо громадськості свою позицію і мусимо спільно з органами влади вирішити питання малодіяльної інфраструктури якнайшвидше, оскільки утримувати її коштом Укрзалізниці вже немає можливості. Крім того, вивільнені кошти могли б бути спрямовані на розвиток компанії, у першу чергу на мотивацію праці залізничників», — узагальнив директор з економіки і фінансів УЗ.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →