На Вінницьких полях збільшилась врожайність зерна | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Жнива 2019  > 

На Вінницьких полях збільшилась врожайність зерна

Автор   /  22/07/2019  /  

Середня врожайність зернових на полях у Вінницькій області на 4 центнери вища ніж у попередньому році. Погана погода на початку липня не завадила зерновим культурам дозріти.

Про це повідомляє Зерновик посилаючись на Голос України.

Читайте також: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га.

Наразі, згідно слів місцевих аграріїв, на круг комбайна збирають по 48,2 центнера, торік у цю пору намолочували по 44,3 ц/ га.

«Колоски нинішнього року довші, ніж торік приблизно на півтора сантиметра, відповідно в них більше зернин, ненабагато — дві-три, а загалом на гектарі додалося чотири центнери збіжжя», — розповів керівник відділу рослинництва обласного департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Ігор Федчиш.

За його словами, збільшенню врожайності сприяли погодні умови. Зокрема, у травні, у період вегетації рослин, випали вкрай потрібні дощі. Зерно «не стекло» у червневу спеку, бо на той час сформувався густий стеблостій. Вологи було достатньо. Рослини, ніби парасолькою, накрили поверхню ґрунту, не дали йому пересохнути.

Проте, шкоди завдали липневі буревії з грозами. Причому, не лише на частині площ зернових, а й соняшнику, кукурудзи. Загалом, представник департаменту зазначив, що пошкоджено врожай приблизно на 7 тис. га, з яких ранніх зернових — 432 тис. га.

Крім того, зазначається ,що ранніх зернових та зернобобових в області вже зібрано з площі 60 тис. га, намолочено понад 300 тисяч тонн збіжжя. Усі культури — озима пшениця, озимий та ярий ячмінь, горох — мають урожай кращий, ніж торік.

Зокрема, гороху збирають більше на 5,1 центнера з гектара з середньою врожайністю 26,5 ц/га, озимої пшениці — на 4,7 ц/га за врожайністю 53,4 центнера з гектара.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →