НАБУ звинувачує представника міжнародного зернотрейдера в нанесенні збитків Державній зерновій корпорації на суму 60 млн дол США | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

НАБУ звинувачує представника міжнародного зернотрейдера в нанесенні збитків Державній зерновій корпорації на суму 60 млн дол США

Автор   /  11/02/2019  /  

Детективами Національного антикорупційного бюро України(НАБУ) завершено досудове розслідування щодо представника міжнародного зернотрейдера, причетного до завдання збитків ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) у розмірі 60 млн дол. США, повідомляє прес-служба відомства.

«11 лютого 2019 року підозрюваному та стороні захисту надано доступ до матеріалів досудового розслідування»,- йдеться в повідомленні.

Підозрюваній особі інкримінують вчинення злочину, що передбачено ч.5 ст.27  ч.3 ст.369, ч.5 ст.27 ч.4 ст.190, ч.3 ст.209  Кримінального кодексу України.

«Детективи НАБУ з’ясували, що представник міжнародного зернотрейдера та посадовці ДПЗКУ організували корупційну схему, за якою зерно, що належало держкомпанії, через низку суб’єктів господарювання, в тому числі з ознаками фіктивності, було поставлено в Саудівську Аравію. Постачання відбувалось на умовах післяплати, що не відповідало встановленим ринковим правилам. В результаті ДПЗКУ кошти не отримала, зазнавши збитків у розмірі 60 млн дол. США», — роз’яснюють у НАБУ.

Зокрема, детективи володіють доказами, які доводять, що представник міжнародного зернотрейдера через іноземні компанії, що зареєстровані на Кіпрі, легалізував більше 40,9 млн. дол США (понад 577 млн. грн), діючи за вказівками організатора схеми, яким виявився громадянин Угорщини.

Повідомляється, що дане розслідувати розпочато в липні 2016 року. В результаті, встановлена причетність до злочину низки осіб, серед яких — голова правління ДПЗКУ.

«Дві особи пішли на угоду з обвинуваченням та компенсували завдані ними збитки в розмірі 60 тис. дол. США. Обвинувальний акт стосовно ще одного обвинуваченого — радника голови правління ПАТ «ДПЗКУ» — в січні 2018 року скеровано до суду.

Ще дві особи оголошено в розшук», — звітують у відомстві.

Також, в НАБУ інформують, що обвинувальний акт для подальшого скерування до суду, щодо представника міжнародного зернотрейдера, буде складений після завершення ознайомлення сторони захисту з матеріалами слідства.

Довідково:

Публічне акціонерне товариство «Державна продовольчо-зернова корпорація України» — національний оператор зернового ринку України, лідер в сфері зберігання, переробки, перевалки та експорту зернових.

Створена в 2010 році, ПАТ «ДПЗКУ» є найпотужнішою державною вертикально-інтегрованою компанією в аграрному секторі економіки України.

Корпорації належить 10% сертифікованих елеваторних потужностей України.

Можливості портових терміналів ПАТ «ДПЗКУ» дозволяють забезпечити до 6% середньорічних обсягів експортної перевалки українського зерна.

Переробні підприємства корпорації здатні задовольнити до 10% потреб внутрішнього ринку України в борошні, крупах і комбікормах.Вам також може сподобатись...

«Укрлендфармінг» планує збудувати декілька елеваторів в Чернігівській області

Прочитайте більше →