НБУ виступив проти продажу морпорту і ОЖК в Іллічівську на 4,9 млрд для Веревського зі знижкою 96% | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Бізнес  > 

НБУ виступив проти продажу морпорту і ОЖК в Іллічівську на 4,9 млрд для Веревського зі знижкою 96%

Автор   /  10/07/2019  /  

Веревский Зерновик

Національний банк України(НБУ) заявив, що 8 липня скасував своє рішення №280-рш від 09.04.2019 щодо погодження реалізації пулу активів, переданих Дельта Банком у заставі Нацбанку. До цього пулу увійшли майнові права за низкою кредитних договорів (на загальну суму 4,9 млрд грн), у заставу за якими були передані працюючі потужності олійножирових комбінатів в Одеській області та інфраструктура у порту міста Чорноморськ. Про це пише Finbalance.

В Нацбанку нагадують, що 7 червня відбулись торги з реалізації зазначеного пулу активів, на яких ТОВ «Фінансова компанія «Скай» (кінцевий бенефіціар — Андрій Веревський) придбало їх за ціною 182,5 млн грн, тоді як початкова ціна лоту складала 868,8 млн грн.

Нижче — заява НБУ:

«Національний банк вважає, що проведений аукціон відбувся з наявністю обставин та можливих маніпуляцій зі сторони покупця, які могли вплинути на результат торгів та реалізацію майна за заниженою вартістю.

Зазначимо, що за три місяці до цього аукціону, 6 березня 2019 року, цей же покупець – ТОВ «Фінансова компанія «Скай» – пропонувало у ході торгів за цей же актив суму майже вп`ятеро більшу — 906,2 млн грн. Однак, тоді угода за підсумками аукціону була зірвана судовою забороною Окружного адміністративного суду м. Києва від 5 березня за позовом юридичної особи, яка взагалі не брала участі в торгах. У результаті, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб повторно виставив зазначені активи на торги після отримання відповідного погодження від Національного банку.

Національний банк вбачає можливі зловживання в діях покупця – ТОВ «Фінансова компанія «Скай», оскільки за три місяці активи (з якими по суті не відбувалось змін) не могли знецінитись в кілька разів. Відповідно Національний банк як заставодержатель частини активів повідомив Фонд гарантування вкладів про скасування свого попереднього рішення (яким надавалась згода на реалізацію активів) у зв’язку із наявністю обставин, які могли вплинути на результат торгів та реалізацію майна за заниженою вартістю.

Національний банк упевнений, що, проаналізувавши всю наявну в його розпорядженні інформацію, Фонд гарантування вкладів ухвалить зважене та відповідальне рішення щодо подальших дій”.

Раніше, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут заявляла, що у ФГВФО відсутні юридичні підстави не підписувати договір за підсумками торгів 7 червня на аукціоні DebtX щодо продажу для компанії «Скай» Андрія Веревського кредитів Дельта Банку (на 4,9 млрд грн), за якими в заставі перебувають «Іллічівський олійножировий комбінат», Іллічівський зерновий порт, Одеський масложировий комбінат та ряд інших об`єктів масложирової галузі.

«Ми ще раз повторюємо, що конкурс був прозорим і регламент не був порушений», — сказала вона.

Вона повідомляла, що компанія «Скай» вже сплатила лот, Укрексімбанк погодив угоду, а рішення Нацбанку очікується до кінця липня.

«Якщо буде позиція кредитора скасувати, то ми його скасуємо, якщо буде позиція підписувати — підпишемо», — підсумувала Рекрут.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →