Про оклади працівників, виручку з гектару та Зеленського — коментує найбільший зерновик Чернігівської області | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Новини  > 

Про оклади працівників, виручку з гектару та Зеленського — коментує найбільший зерновик Чернігівської області

Автор   /  02/05/2019  /  

Леонід Григорович Яковишин — Генеральний директор ТОВ «Земля і Воля»

Нещодавно, генеральний директор одного з найбільших агропідприємств Чернігівщини ТОВ «Земля і Воля» — Леонід Яковишин дав велике інтерв’ю виданню Укрінформ. Інтернет-журнал «Зерновик» публікує основні тези з бесіди.

У Бобровицькому районі Чернігівської області Яковишин створив цілу імперію з потужними елеваторним комплексом, терміналом безводного аміаку, комбікормовим, ремонтним, асфальтовим заводами, лабораторіями, залізницею, потужним машинно-тракторним парком.

Деякі факти про ТОВ «Земля і Воля»: за підсумками врожаю 2018 року компанія сплатила 156 млн. грн. орендної плати за землю; мінімальна заробітна плата– 6,5 тис. грн (механізатори в сезон отримують 2-3 тис. грн у день); для працівників у товаристві працює 4 стаціонарні їдальні з майже безкоштовним 3-4 разовим харчуванням (2 грн за обід, 5 грн – за весь день).

Фото: елеватор ТОВ «Земля і Воля»

Леоніде Григоровичу, за оренду одного гектара землі пайовикам ви зараз платите 18% її нормативної вартості, у перспективі, чула, плануєте платити 20%. Як високо ви можете піднімати орендну плату?

Все залежатиме від того, скільки господарство отримуватиме чистого прибутку. На сьогодні ми маємо 800 доларів з гектара. Потужна аграрна компанія «Кернел» (я цікавився для порівняння) отримує 300 доларів. Різниця, як бачите, дуже серйозна. Але моє завдання – досягти 1000 доларів з гектару.

Хотілось би почути ваше ставлення до ідеї продажу земель сільськогосподарського призначення.

На Заході давно визнано: земля не може бути в приватній власності, в тому числі тих, хто на ній працював. Це не фабрика. Вона повинна бути власністю держави. Коли земля в державній власності, як в Англії (90%), тоді всі сплачують податки державі. І через податки всі громадяни користуються благами, які йдуть від неньки-землі.

А якщо наша Верховна Рада все-таки прийме закон про ринок землі?

В такому хаосі не можна вводити ринок землі. Це моя думка.

Ваш прогноз на найближче майбутнє. Що буде, якщо президентські вибори виграє Володимир Зеленський?

У випадку перемоги Зеленського президентом він буде нульовим. Парламент забере в нього всі повноваження, які тільки є, і він стане таким президентом, який є у Німеччині – ви чули його прізвище? І Україна з президентсько-парламентської республіки перетвориться на парламентську. Гірше не буде. Відповідати повинен хтось один. Не можуть бути виконавчою владою і президент, і прем’єр-міністр. У США виконавчу владу очолює президент. У Німеччині – канцлер. Так буде і в нас.

Довідково:

ТОВ «Земля і Воля» — одне з найбільших сільськогосподарських підприємств Чернігівської області, створене в 2000 році. Основні виробничі потужності та офіс знаходяться в місті Бобровиця. Основні види діяльності: виробництво рослинницької і тваринницької продукції, її переробка, будівництво та капітальний ремонт виробничих і житлових об’єктів, розвиток соціальної сфери, зовнішньо-економічна діяльність. Земельний банк — 32,5 тис. га. Потужність елеватору — 307 тис. тонн.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →