Ринок землі: Земля повинна коштувати близько 5000 євро/га – думка | Зерновик - ZERNOVIK.СOM
Завантаження...
Ви тут:  Головна  >  Земельна реформа  > 

Ринок землі: Земля повинна коштувати близько 5000 євро/га – думка

Автор   /  09/07/2019  /  

Перш ніж відкривати в Україні ринок землі, необхідно запровадити виважені механізми захисту прав та інтересів селян. Таку позицію висловила голова Асоціації тваринників України(АТУ) Ірина Паламар, 4 липня 2019 року, під час зустрічі представників аграрних асоціацій та експертів, присвяченій темі зняття мораторію на продаж землі, передає Зерновик.

Читайте також, Лідер партії «Слуга народу» заявив що ринок землі в Україні може запрацювати протягом року.

Зокрема, голова АТУ запевняє, що до того як зняти мораторій на землю необхідно:

  • провести інвентаризацію земель, що забезпечить детінізацію сільськогосподарських угідь і перешкоджатиме створенню корупційних схем;
  • встановити мінімальну і максимальну вартість землі, обов’язково прив’язавши її до реальної ринкової вартості, зокрема і до світової;
  • вдосконалити механізм іпотеки землі, який дозволить залучити кредити на розвиток агросектору під заставу землі.

Ірина Паламар наводить приклад Польщі, де земля, яка вважається більш зношеною, ніж в Україні, коштує від 3 тис. євро за 1 га. На її думку, вартість української землі має становити близько 5 тис. євро за 1 га, щоб запобігти «прогнозованому масовому» ринку землі та скуповуванню її іноземцями.

«Очікуваний проект Земельної реформи КМУ, планується, передбачатиме прив’язку мінімальної ціни землі до нормативної оцінки (фактично мізерної оцінки). Ми не підтримуємо такі умови», – наголошує Ірина Паламар.

Вона вважає, що встановивши високу мінімальну ціну на землю, Україна зможе отримати реальні кредитні кошти, які відповідають дійсній вартості землі, та інвестувати їх у розвиток сільського господарства.

Крім того, першочергове право на викуп земельної ділянки с/г призначення має надаватися фізичній чи юридичній особі, яка нею користується на даний момент.

«Якщо люди не зможуть викупити паї, які самі ж обробляють, це викличе народний бунт, люди перекриватимуть дороги, захищаючи свою власність», – вважає представниця асоціації.

На її думку, потрібно запровадити тимчасові обмеження на придбання землі іноземними компаніями.

Експерт наводить приклад європейських країн, які встановили перехідний період, протягом якого іноземці не можуть купувати сільгоспугіддя. В Естонії, Латвії, Литві, Румунії, Словаччині, Угорщині, Чехії – це 7 років, у Болгарії – 10 років, у Польщі – 12 років.

Як раніше повідомлялось, Зеленський виступив за продаж землі с/г призначення.

Довідково: В Україні багато років діє мораторій на продаж землі, його вперше ввели в 2002 році терміном на п’ять років. Мораторій розглядали як тимчасовий захід, обумовлений тодішнім хаосом на ринку землі. З тих пір мораторій багато разів продовжували.Вам також може сподобатись...

Жнива онлайн: Українські аграрії зібрали врожай з площі понад 6 млн га

Прочитайте більше →